Išvyka į Vilniaus Rotušėje vykusias kūrybines dirbtuves

rotus1Spalio 11 d. grupė gimnazijos 4-7 klasių mokinių dalyvavo Vilniaus Rotušėje vykusiose kūrybinėse dirbtuvėse „Lenkų paveikslėlių knyga – tęstinumas ir pokyčiai“.  Šis renginys – Baltijos kultūros centro Gdanske tarptautinio projekto, inicijuoto Lenkijos Pamario kultūros animatorių, dalis. Lenkų knygų iliustracija garsėja turtinga tradicija. XX amžiaus 6-8 dešimtmečiais lenkų dailininkai šioje srityje pasiekė nemažų laimėjimų, pateko į tarptautinę knygų grafikos sceną. Sėkmė nulėmė reiškinio, vadinamo „Lenkų iliustracijos mokykla“, atsiradimą.

rotus2Mūsų mokinės galėjo susipažinti su lenkų dailininkų knygomis – tiek išleistomis pastaraisiais metais, tiek tomis, kurios skaitytojams jau yra nepasiekiamos, taip pat dalyvauti edukacinėje programoje, kurią vedė Marianna Oklejak. Lektorė pasakojo, kad paveikslėlių knyga skirta ne tik vaikams, kaip įprasta manyti. Tai – fenomenas, peržengiantis teksto ir piešinio ribas. Tai unikali pasakojimo forma, turinti istorinį, kultūrinį ir visuomeninį kontekstą. Skaityti toliau