Gimnazijos darbuotojai – Birštone ir Stakliškėse

2016-06-28 gimnazijos darbuotojai direktoriaus Vytauto Gusto iniciatyva aplankė dvi įspūdingas Lietuvos vietas – kurortinį Birštono miestą ir Prienų rajono Stakliškių gyvenvietę.

BR3BR6Birštono turizmo informacijos centro vadybininkas Karolis Rutkauskas glaustai, bet vaizdžiai papasakojo Birštono istoriją. Ekskursijos vadovo lydimi pėsčiomis keliavome į žymiausius miesto objektus – Kurhauzą, mineralinio vandens biuvetę, Vytauto kalną, Vytauto paminklą, Nemuno krantinę, Senąsias gydyklas, Šv. Antano Paduviečio bažnyčią, J. Basanavičiaus aikštę, Birštono centrinį parką. Išgirdome naujos informacijos apie šiuo metu Birštone esančius mineralinio vandens šaltinius bei mineralinio vandens gydomąsias savybes, ragavome kelių rūšių mineralinio vandens. Susipažinome su Sebastiano Kneipo sveikatos praktika ir išbandėme nepakartojamas sveikatinimo procedūras Kneipo sode.

Gardžiai papietavę Birštono kultūros centro kavinėje, išvykome į Stakliškes. Mūsų lankymosi objektas – įmonė UAB „Lietuviškas midus“. Dalyvavome edukacinėje programoje. Įmonės darbuotoja pirmiausia supažindino su midaus ir Stakliškių gyvenvietės istorija, vėliau papasakojo, kaip gimsta lietuviškas midus. Kopėme į neseniai restauruotą XIX a. buvusį salyklo džiovyklos bokštą, kuriame įrengtas midaus muziejus, apžiūrėjome muziejaus ekspoziciją bei išlikusias autentiškas bokšto erdves ir įrenginius, apsilankėme gamyklos rūsiuose, kuriuose brandinami gėrimai. Susipažinome su midaus vartojimo ypatumais, paragavome 5 rūšių įmonės gaminamų gėrimų – degustuodami ne tik įvertinome skirtingų gėrimų skonines savybes, bet ir dalinomės įspūdžiais.

Nepastebimai prabėgo viena daugumai gimnazijos darbuotojų ką tik prasidėjusių atostogų diena… Kiekvienam ji paliko daug įspūdžių, bet svarbiausia – bendrystės jausmą.

Vitalija Dovydėnienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

BR2BR4BR2bc