Išvyka į Vilniaus Rotušėje vykusias kūrybines dirbtuves

rotus1Spalio 11 d. grupė gimnazijos 4-7 klasių mokinių dalyvavo Vilniaus Rotušėje vykusiose kūrybinėse dirbtuvėse „Lenkų paveikslėlių knyga – tęstinumas ir pokyčiai“.  Šis renginys – Baltijos kultūros centro Gdanske tarptautinio projekto, inicijuoto Lenkijos Pamario kultūros animatorių, dalis. Lenkų knygų iliustracija garsėja turtinga tradicija. XX amžiaus 6-8 dešimtmečiais lenkų dailininkai šioje srityje pasiekė nemažų laimėjimų, pateko į tarptautinę knygų grafikos sceną. Sėkmė nulėmė reiškinio, vadinamo „Lenkų iliustracijos mokykla“, atsiradimą.

rotus2Mūsų mokinės galėjo susipažinti su lenkų dailininkų knygomis – tiek išleistomis pastaraisiais metais, tiek tomis, kurios skaitytojams jau yra nepasiekiamos, taip pat dalyvauti edukacinėje programoje, kurią vedė Marianna Oklejak. Lektorė pasakojo, kad paveikslėlių knyga skirta ne tik vaikams, kaip įprasta manyti. Tai – fenomenas, peržengiantis teksto ir piešinio ribas. Tai unikali pasakojimo forma, turinti istorinį, kultūrinį ir visuomeninį kontekstą.Pranešėja minėjo, jog Gdansko Baltijos kultūros centras nuo 2005-ųjų rengia regiono iliustruotojų susitikimus. Jo kvietimu Gdanske viešėjo lietuvių dailininkai Kęstutis Kasparavičius, Sigutė Chlebinskaitė, Lina Dūdaitė, Rasa Joni.

rotus3Kūrybinių dirbtuvių metu, besiklausydamos M. Oklejak pasakojimo, mokinės atliko užduotis kūrybinėse knygelėse  – piešė, dekoravo, kūrė neįprastas situacijas. Lektorė minėjo, kad tiek tekstas, tiek piešinys knygoje užima nedalomą visumą, papildo vienas kitą taip praplėsdamas skaitytojo fantaziją, o tam reikia nemažo iliustratorių meistriškumo – gerai išmanyti vaikų psichologiją ir stengtis intriguoti skaitytoją.

Oklejak sakė, jog be kitų prioritetų dailininkai privalo meistriškai taikyti dailės išraiškos priemones bei išmanyti kompozicines gudrybes.

Mokinės smagiai ir turiningai praleido popietę. Manau, ši paskaita – tai geras impulsas tolimesniems jų kūrybiniams darbams.

Moksleives į renginį lydėjo technologijų mokytoja Vida Lapėnienė ir dailės mokytoja Goda Gujienė.

 Dailės mokytoja Goda Gujienė