Kraštotyros stovykla Paluknyje

Nesvarbu, kad nuskambėjus paskutiniajam skambučiui nebevyksta ugdymo procesas, tačiau Paluknio „Medeinos“ gimnazija savo durų neužveria – čia ir toliau verda darbas, vyksta įvairi veikla. Nuo birželio 6 dienos mūsų gimnazijoje veikė stovykla, kuri jau trečius metus organizuojama VšĮ Trakų švietimo centro vadovės N. Lisevičienės dėka.  Keletas Vilnijos krašto mokyklų gauna finansavimą kraštotyrinio pobūdžio stovykloms organizuoti.

St1Šiemet mūsų gimnazijos mokiniai stengėsi geriau pažinti Paluknio apylinkes, gilinosi į istorijos slėpinius. Grupė kraštotyros būrelio narių (ir jiems prijaučiančių) aplankė istoriją menančias vietas. Mokiniai buvo nuvykę prie paminklo, pastatyto 1863-1864 m. sukilėliams, apžiūrėjo apleistas kapinaites prie Madžiūnų, taip pat dvaro pastatų likučius Paluknyje, lankėsi numanomoje žydų žudynių vietoje, esančioje miškelyje prie Paluknio, taip pat apsilankė sovietinių diversantų stovyklavietėje.

Šiemet nutarėme pasidomėti, ką apie Paluknio istoriją galime sužinoti mūsų kaimo bibliotekoje. Čia mus šiltai sutiko ir daug istorinių žinių suteikė bibliotekos vedėja D. Nekulsian.

St3Kadangi mums įdomiausi buvo ne materialūs istorijos paminkai, o gyvieji istorijos liudytojai, todėl apsilankėme senyvo amžiaus Paluknio gyventojų namuose, su jais bendravome, klausinėjome apie mus dominančius įvykius, vykusius kaime. Visus nustebino ir sužavėjo vienų seniausių Paluknio gyventojų St2Anastasijos ir Zenono Makutonovič puiki atmintis ir gyvas pasakojimas apie prieškario ir karo metais vargus patyrusius Paluknio gyventojus. Apie pokario laikus mums nemažai papasakojo I G klasės mokinio Edvino Daukševič senelis Antoni Daukševič. Pasakojimus užrašėme į diktofonus, dabar po truputį juos perrašome ant popieriaus, o atsiminimų rinkimą ketiname tęsti ir ateinančiais mokslo metais.

Dainius Kuchanauskas, istorijos mokytojas