Mes prieš patyčias

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė kartu su Lietuvos Prezidentės inicijuotos akcijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadore žurnaliste Daiva Žiemyte rugsėjo 9–ąją visose mokyklose paskelbė diena „Mes prieš patyčias“. Tą dieną 12.00 val. mokyklos buvo kviečiamos žiūrėti tiesioginę vaizdo transliaciją internetu www.mespriespatycias.lt. Tiesioginę internetinę transliaciją prieš patyčias stebėjo ir mūsų gimnazijos mokiniai.

Tiesiogiai klausėmės Nicko Vujicic. Nickas Vujicic yra žmogus, jau 33 metus gyvenantis  be rankų ir be kojų. Mokykloje Nickas dėl to patyrė labai daug patyčių. Bet dabar visi stebisi:  kaip, nepaisant visų apkalbų ir patyčių, jam pavyko gyventi pilnavertį gyvenimą, turėti šeimą. Jį lydi neįtikėtina sėkmė.

Po laidos mes paklausėme keleto gimnazijos mokinių, ką jie mano apie Nicką ir patyčias.Auksė Aliukonytė, 8 klasė: „Mano nuomonė apie šį žmogų, be abejo, gera. Jis yra stiprus ne raumenimis, o siela. Jis kitiems žmonėms padeda, nepaisydamas savo sunkumų, visada šypsosi ir išlieka pozityvus.“

Gabrielė Zubovič, III G klasė: „Nors mačiau tik transliacijos pabaigą, bet Nicko žodžiai mane palietė. Būtų džiugu, jeigu žmonės, mokyklos, bendruomenės suprastų Nicko Vujicic pasakytus žodžius.“

Artūras Palionis. IV G klasė: „Na, manau, kad tas vaizdo įrašas tikrai vertas dėmesio, pažiūrėjęs jį susimąstai, kodėl šaipomės iš tų, kurie nėra tokie, kaip mes, nors iš  tikrųjų gal tie, kurie nėra tokie, kaip mes, yra šimtą kartų pranašesni už mus ir sugeba daugiau nei mes. Manau, kad šaipomės iš tokių tik todėl, kad jie geresni už mus, kad mes jiems pavydim. “

Visi, stebėję laidą, įsiminė Nicko žodžius, kad kietas ne tas, kuri tyčiojasi.

Ana Buinovskaitė ir Julija Proškina, 7 klasė