Titulinis

„Rašyti taisyklingai lietuviškai – garbinga! 2013”

Vasario 21-ąją, Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, Paluknio ,,Medeinos“ vidurinėje mokykloje įvyko penktasis tarprajoninis 5 – 8 klasių mokinių lietuvių kalbos diktanto konkursas ,,Rašyti taisyklingai lietuviškai – garbinga! 2013“. Konkursą organizuoti padėjo Trakų švietimo centras, kuris ne tik parengė diktantų tekstus, padėkos raštus, bet ir pasirūpino, kad nugalėtojams būtų įteikti Švietimo centro marškinėliai.

Konkurse dalyvavo 33 raštingiausi mokiniai iš Šalčininkų rajono Turgelių, Varėnos rajono Valkininkų, Trakų rajono Paluknio ,,Medeinos“ vidurinių mokyklų, Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos, Rūdiškių ir Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijų.

Vertinimo komisija, kurią sudarė mokinius atlydėjusios lietuvių kalbos mokytojos, patikrino darbus ir nustatė raštingiausius konkurso dalyvius. Tarp jų – ir mūsų mokyklos 6 kl. mokinė Giedrė Aliukonytė (jos mokytoja - Liudmila Maksimec). Daugiausia raštingiausiųjų – net 5 – atvyko iš  Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos, 4 – iš Rūdiškių gimnazijos.

Kol komisija vertino mokinių darbus, sumavo rezultatus, renginio dalyviams Šalčininkų r. Turgelių vidurinės mokyklos saviveiklininkai parodė krikštynų tradicijų spektaklį ,,Krikšto motin, krikšto motin, perduok mane per stalelį...“ (vadovės – Jolanta Lazdauskienė, Rasa Midverienė, Diana Juškevičienė). Koncertavo ir medeiniečiai - lietuvių liaudies dainų ir šokių kolektyvas „Luknelė“, gitaristai ir dainininkai Silvestras Maksimec (12 kl.), Robertas Fedotovas (11 kl.), dainininkė Gabrielė Gardžiulytė (10 kl.), dainininkai ir skaitovai Jovita Dovsevičiūtė, Deivydas Rizgelis (12 kl.), modernaus šokio atlikėjų grupė. Koncertą organizavo mokytojos Daiva Daukševičienė, Rūta Gustienė, Ivona Grigienė ir Renata Joknienė.

Pasak lituanisčių Vitalijos Dovydėnienės ir Sigitos Misevičienės, kurios apibendrino rezultatus, labai gražu, kad mokinius ir mokytojus vasario 21 dieną sujungė gimtoji kalba, kad raštingi mokiniai, kurių šiais laikais dar yra, džiugina ir teikia vilties mus išliksiant lietuvių kalbos patriotais.

Diktanto konkursas baigėsi. Bet po jo dar vyko draugiškos krepšinio rungtynės tarp Šalčininkų r. Turgelių vidurinės mokyklos ir Paluknio ,,Medeinos“ vidurinės mokyklos vaikinų komandų. Nesvarbu, kad laimėjo medeiniečiai, visi - tiek žaidėjai, tiek žiūrovai - patyrė daug gerų emocijų.

Paluknio ,,Medeinos“ vidurinės mokyklos  mokytoja Liudmila  Maksimec

Nuotraukose:

0743  – susikaupę jauniausieji konkurso dalyviai;

0745 – diktuoja mokytoja L. Maksimec;

0749 – vyresniesiems -7 – 8 kl. – diktuoja mokytoja A. Japertienė;

0757 – mūsų mokyklos pasididžiavimas – Jovita, Deivydas, Robertas, Silvestras;

0790, 0796 - spektaklio ,,Krikšto motin, krikšto motin, perduok mane per stalelį...“ akimirkos;

0861 – konkurso nugalėtojai kartu su mokytojomis S. Misevičiene ir A. Japertiene.