Titulinis

Susitikimas su tautodailininku A. Česnuliu

2013-09-19 į ekskursiją – susitikimą su druskininkiečiu tautodailininku, medžio drožėju Antanu Česnuliu vyko 7-11 klasių mokiniai su mokytojais Natalija Mikulskiene ir Arūnu Jokniu. Menininkas mus sutiko sodyboje, esančioje 3 km nuo Druskininkų, prie vaizdingo Ratnyčėlės upelio. Čia pat išsidėsčiusi jo drožinių ekspozicija.

A. Česnulio sukurtame vėjo malūne sukauptos skulptūros, atspindinčios visą kūrybos kelią. Leisdamiesi nuo malūno link upelio, pamatėme unikalią Rūpintojėlių sieną, kurios akmeninėse nišose kaupiami visų Lietuvos meistrų rūpintojėliai. Upelio pakrantėje – kompozicija „Žmogaus ir medžio gyvenimas“, kitoje pusėje – „Džiaugsmas ir liūdesys“. Po atviru dangumi išvydome ir Milžiną, keliantį didelį akmenį, ir Šventą Jurgį, kovojantį su slibinu... O didelėje scenoje ant vandens grojant muzikai šoka šokėjai. Aplinkui išsidėstę  liaudies teatro personažai – Žemaitės „Marčios“, A. Vienuolio „Prieblandos“, V. Krėvės „Prie dangaus vartų“ ir kitų autorių kūrinių veikėjai. Pabaigoje – didelė pavėsinė, kur eksponuojami reljefai „Duonos kelias“. Daugybė eksponatų, kurių istorijas autorius išsamiai papasakojo, patalpinta Antano galerijoje.

Mus sužavėjo ne tik medžio skulptoriaus drožiniai, bet ir gyvas jo žodis. Atsisveikindami menininkui palinkėjome kūrybinės energijos.

Natalija Mikulskienė,

Paluknio „Medeinos“ vidurinės mokyklos mokytoja

N. Mikulskienės nuotraukose:

1 – medžio drožėjas A. Česnulis prie Rūpintojėlių sienos

2 – Antano galerijoje

3 – pavėsinėje „Duonos kelias“ su autoriumi

4 – liaudies teatro personažai. Žemaitės „Marti“

5 – skulptūra, skirta Maironio metams

6 – ištroškusiems po kelionės...