Dalyvaujame konkurse „Rašom! 2012“

Titulinis

Sausio 19 d. Paluknio „Medeinos“ vidurinėje mokykloje įvyko I (nuotolinis) nacionalinio Vinco Kudirkos Dailyraščio konkurso „Rašom! 2012“ etapas, kuriame dalyvavo ne tik mokiniai, mokytojai, bet ir kitų Paluknio įstaigų darbuotojai, mokinių tėvai.

Rankos miklumą išbandė trisdešimt III - VI klasių mokinių, dvidešimt septyni VII – XII klasių mokiniai, penkiolika suaugusiųjų. Visi dalyviai stengėsi rašyti atidžiai ir taisyklingai, aiškiai ir estetiškai. I etapą organizavusios pradinio ugdymo ir lietuvių kalbos mokytojos  Elena Jakštienė, Neringa Krutikovienė, Daiva Daukševičienė, Vitalija Dovydėnienė ir Liudmila Maksimec peržiūrėjo darbus,  patikrino jų atitikimą konkurso kriterijams ir išsiuntė organizatoriams – Lietuvių kalbos instituto Lituanistikos židiniui. Ten dailyraščio konkurso vertinimo komisija atrinks tik po 10 geriausių kiekvienos dalyvių amžiaus grupės darbų (pernai pateikta daugiau nei 11.000  perrašytų tekstų, o šiemet tikimasi dar daugiau).

Pažymėta, kad tarp mokinių rašto originalumu išsiskyrė trečiokės Danielios Buinovskaitės, septintokės Patricijos Makutonovič, dvyliktokės Gretos Boguševičiūtės darbai, o tarp suaugusiųjų – Kristinos Matulevič, Editos Katkauskienės, Godos Gujienės, Arūno Joknio darbai.

Konkurse, kuris organizuojamas antrus metus, dalyvauja ne tik Lietuvos, bet ir užsienio gyventojai – pernai dailyraščiu perrašytų tekstų sulaukta ir iš Vokietijos Vasario 16-tos gimnazijos bei Airijos. Mūsų mokykla, burdama kaimo bendruomenės narius, siekė ne tik išreikšti pagarbą lietuvių kalbai, ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius, bet ir įrodyti, kad aiški, graži  rašysena – bendros asmens kultūros atspindys. Net jei ir nepatektume tarp geriausiųjų, nenusiminsime – džiugu vien tai, kad Paluknio bendruomenė aktyviai dalyvavo šiame konkurse.

Vitalija Dovydėnienė

Titulinis