Tapybos darbų pleneras „Medeinos globoje“

Pl_3Gegužės 30 d. Paluknyje vyko Trakų rajono mokinių tapybos darbų pleneras „Medeinos globoje“. Plenero iniciatorės – Paluknio „Medeinos“ gimnazijos dailės mokytoja Goda Gujienė ir biologė Danuta Pansevič – siekė, kad lietuvių miško deivės Medeinos vardą turinti gimnazija, ugdydama gamtos grožio pajautą ir meilę gimtajam kraštui, skiepydama atsakomybę už gamtos, aplinkos išsaugojimą bei skatindama kultūrinį kūrybiškumą bendradarbiaujant, suburtų bendraminčius ir įtrauktų rajono mokinius į aktyvią kūrybinę veiklą.

Pl_2Tapybos darbų pleneras „Medeinos globoje“ vyko pirmą kartą, tačiau tikimasi, kad renginys ilgainiui taps tradiciniu. Šį kartą jame dalyvavo dešimt 6-10 klasių mokinių, atstovavusių Lentvario Henriko Senkevičiaus, Paluknio „Medeinos“ gimnazijoms ir Paluknio vidurinei mokyklai. Nuo pat ryto įsikūrę nuostabiame Paluknio miško kampelyje jaunieji dailininkai tapė kompozicijas-improvizacijas gamtos tema. Vieni plenero dalyviai išryškino augalų fragmentus, kitų peizažuose matyti aukšti medžiai, gyvūnų siluetai, vandens telkiniai, tolumoje dunksantis miškas. Lentvario Pl_1Henriko Senkevičiaus gimnazijos aštuntokė Justina Lej nutapė pačią deivę Medeiną. Mokinių kūrybinį procesą organizavo ir darbus vertino juos atlydėjusios mokytojos Goda Gujienė, Asta Radimonienė, Renata Chosčijeva, Danuta Pansevič.

Netradicinėje aplinkoje organizuoti integruotą kūrybinę mokinių veiklą padėjo ir plenero partneriai bei rėmėjai. Tai Trakų rajono miškų urėdijos Paluknio girininkas Algimantas Jonas Paliutis, Ropėjų girininkas Kęstutis Mikulskas bei Trakų rajono ūkininkas Vladyslav Kravčun. Jų dėka mokiniai buvo aprūpinti dailės raiškos priemonėmis, o visi plenero dalyviai ir svečiai galėjo pasivaišinti lauže keptomis dešrelėmis, kvapnia ir gardžia katilėlyje virta šviežiai nuskintų žolelių arbata, gaiviaisiais gėrimais. Paluknio „Medeinos“ gimnazijos direktorius Vytautas Gustas plenero organizatoriams, rėmėjams ir dalyviams padėkojo už prasmingą veiklą, bendradarbiavimą, įteikė padėkos raštus, o Vladyslav Kravčun kiekvienam plenero dalyviui įteikė dar ir po asmeninę dovanėlę.

Gamta – įkvėpimo šaltinis, vieta, kur dažnas gali atsipalaiduoti, patirti jausmų antplūdį, pamąstyti apie gyvenimo prasmę. Tad ir šio plenero, trukusio iki vėlyvos popietės, metu buvo sudarytos sąlygos atsiskleisti mokinių kūrybiniams talentams bei fantazijai. Patirtis buvo naudinga ir mokiniams, ir mokytojoms.

Vitalija Dovydėnienė, Paluknio „Medeinos“  gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Danutos Pansevič nuotraukose plenero akimirkos:

Plenero organizatoriai ir dalyviai;

Įpusėtų darbų „ekspozicija“;

Lentvarietės J. Lej darbas – deivė Medeina.