Vertinga paskaita AIDS tema

Nuo 1988 m. gruodžio 1-ąją minime Pasaulinę AIDS dieną. Ji mums primena, kad reikia susirūpinti brangiausiu žmogaus turtu – gyvybe. Tai svarbu, nes sergančių AIDS ir nešiojančių ŽIV Lietuvoje vis daugėja.

dsc_1072bGimnazija Pasaulinę kovos su AIDS dieną paminėjo lapkričio 23-iąją Trakų rajono švietimo įstaigų konferencijoje „Dora Lietuva – saugi Lietuva“. Jos metu mokytojo Dainiaus Kuchanausko parengti 5 kl. mokiniai atliko inscenizaciją ir konferencijos dalyviams priminė: patys žmonės, elgdamiesi atsakingai, gali apsisaugoti nuo ŽIV infekcijos ir mirties nuo AIDS.

Vyresnieji mokiniai (I-IV G kl.) kartu su mokytojais Liudmila Maksimec ir Stanislovu Samosionoku dalyvavo dar viename renginyje, skirtame šiai aktualiai problemai. Lapkričio 30 d.  tiesiogiai stebėjo Pasaulinei AIDS dienai skirtą Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktoriaus prof. dr. Sauliaus Čaplinsko paskaitą „AIDS: GERIAU ŽINOTI!”

Kodėl nepavyksta sustabdyti ŽIV epidemijos? Kodėl ŽIV paplitimas mūsų kaimynystėje vienas didžiausių? Kokie mitai vis dar gaubia ŽIV ir AIDS? Ką apie ŽIV ir AIDS turi žinoti kiekvienas? Į šiuos klausimus ieškota atsakymų paskaitos metu. Tikėtina, kad Saulius Čaplinskas, savo moksline-praktine bei visuomenine veikla ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje gerai žinomas žmogus, paskaitos klausytojams pateikė profesionalius atsakymus.

Vitalija Dovydėnienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui