1–4 klasių mokiniai – Šiaurės šalių literatūros savaitės dalyviai

Lapkričio 15-21 dienomis  Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ sąjunga vykdo projektą „Šiaurės šalių literatūros savaitė 2022“. Šių metų savaitės tema –  Šiaurės šalių gamta. Meilė ir pagarba gamtai yra giliai persismelkusi kultūroje ir užima svarbią vietą Šiaurės šalių literatūros ir pasakojimų tradicijose.

Paveikslėlių knyga „Jei sutiktum lokį“ – švedų kilmės autorių iš Suomijos Malin Kivelä ir Lindos Bondestam bendradarbiavimo su danų rašytoju Martin Glaz Serup vaisius. 2022 m. knyga nominuota Šiaurės Tarybos Vaikų ir jaunimo literatūros premijai.

1-4 klasių mokiniai su savo mokytojomis Laima Samosionokiene, Lina Ganevičiene, Neringa Krutikoviene ir Aušra Kuchanauskiene skaitė patarimus, ką daryti sutikus lokį. Mokinių reakcija  ir atsiliepimai buvo labai įvairūs. Jiems knygelė patiko, sakė, kad papasakos tėveliams, ką daryti, jei miške sutiktų lokį. Buvo mokinių, kurie priėmė pasiūlymus atiduoti kompiuterį arba su juo papiešti.

Išsiaiškinę, kad lokiai Lietuvoje užklysta labai retai, jie svarstė, ar šitie patarimai suveiktų sutikus vilką ar šerną. Kiti paprašė papildomos informacijos apie meškas, todėl buvo aiškintasi, kur gyvena meškos, nagrinėjo pasaulio žemėlapį, žiūrėjo filmuotą medžiagą apie meškas.

Po skaitymo ir aptarimų mokiniai pabandė patys nupiešti lokį.

Bibliotekos vedėja Vida Lapėnienė