Minime Piliakalnių metus

2017-ieji – Piliakalnių metai, tad prof. V. Landsbergio fondas mūsų gimnazijai suteikė finansinę paramą išvykoms organizuoti. Rugsėjo 28 dieną I-IV G klasių mokiniai kartu su mokytojais Dainiumi Kuchanausku ir Robertu Šalna vyko apžvelgti Trakų rajono piliakalnių.

Mokiniai, patys iš anksto rinkę informaciją, kelionės metu papasakojo apie lankomas vietas. Tą dieną buvo aplankyti net devyni piliakalniai: Senųjų Trakų, Varnikų, Strėvos, Žuklijų I ir II, Aukštadvario, Lavariškių, Stirnių ir visai neseniai atrastas Grigiškių piliakalnis.

Neliko nuskriausti ir 5-8 klasių mokiniai. Spalio 2-ąją jie, lydimi mokytojų Dainiaus Kuchanausko ir Arūno Joknio, važiavo kiek kita kryptimi – į Vilniaus ir Širvintų rajonus. Tuose rajonuose išsidėstę Kernavės, Bradeliškių ir Dainių piliakalniai.

Aplankę piliakalnius, keliautojai užsuko ir į Vikingų kaimą, kuriame išbandė senovės baltų ginklus, varžėsi kliūčių ruože, gamino senovinius valgius.

Abi išvykos mokiniams padėjo suprasti, kad Lietuvoje yra daug įspūdingų archeologinių ir kultūros paveldo objektų, kuriuos reikia saugoti ir puoselėti, nes jie – mūsų istorinė atmintis, svarbi valstybingumui.

Dainius Kuchanauskas, istorijos mokytojas