Jaunieji miško bičiuliai – floristinių darbų konkurse

Gruodžio 5 d. Trakų miškų urėdijoje vyko tradicinis renginys – jaunųjų miško bičiulių floristinių darbų paroda-konkursas „Žiemos puokštė 2017“. Renginyje dalyvavo Trakų rajono jaunųjų miško bičiulių būreliai, jų vadovai, būrelius globojantys girininkai bei Trakų urėdijos darbuotojai.

Iš anksto buvo paskelbtos dvi šių metų konkurso temos: A grupės (5-9 kl.) dalyviams – „Kalėdinė eglutė“, B grupės (10-12 kl.) dalyviams – ,,Augalais išausta tapatybė“. Pagal pastarąją  temą iš gamtinių medžiagų sukurti koliažai buvo skirti Tautinio kostiumo metams pažymėti.

Parodoje-konkurse dalyvavo  ir mūsų gimnazijos JMB būrelis „Lukna“. Vadovaujami mokytojos Danutos Pansevič jaunieji miško bičiuliai Danielius Zachaževskij (6 kl.), Karolis Makarovas, Lukas Čeglys, Edvardas Buckus ir Nojus Urbelionis (I G kl.) iš gamtinių medžiagų sukūrė ir konkursui pristatė eglutę „Miško karalienė“.

Pagaminti eglutę nebuvo lengva, nes pagal nuostatų reikalavimus kūriniui naudotinos tik gamtinės medžiagos. Tam reikėjo ruoštis iš anksto. Dar spalio mėnesį būrelio nariai rinko samanas, nukritusius medžių lapus, juos džiovino, rūšiavo. Eglutės karkasas buvo padarytas iš samanų, papuoštas pupų ir lazdyno riešutų girliandomis, gėlytėmis, pagamintomis iš moliūgo sėklų.

Parodos-konkurso komisijos nariai eglutės „Miško karalienė“ kūrėjus už originalumą ir išradingumą apdovanojo padėka, Salemono Paltanavičiaus knyga „Broliai ąžuolaičiai“ ir, be abejo, saldžiomis dovanėlėmis. Šventės metu jaunieji miško bičiuliai vaišinosi saldumynais, gardžiais kibinais. Linksminosi, bendravo, dalijosi įspūdžiais, patirtimi…

JMB būrelio „Lukna“ vadovė  Danuta Pansevič

Paskaita apie sveikatos išsaugojimą

Gruodį tęsiasi suaugusiųjų užsiėmimai šešiuose Trakų  trečiojo amžiaus universiteto (TAU) skyriuose – Aukštadvaryje, Lentvaryje, Onuškyje, Rūdiškėse, Trakuose, Paluknyje. Kaip jau įprasta, didžiausias dėmesys skiriamas sveikatos išsaugojimo temoms, kartu, atsižvelgus į prieššventinį laikotarpį, nepamirštami ir dvasinio peno reikalai. Tam Trakų suaugusiųjų mokymo centre numatyti net du adventiniai vakarojimai. Vienas jų – su Trakų rajono literatų brolija „Aukuras“, kitas – su etnologu, profesoriumi Libertu Klimka.

Gruodžio 7-osios popietę Paluknio „Medeinos“ gimnazijoje natūralios medicinos sveikatos centro „Vilcacora“ (Šiauliai) vadovas, gydytojas Tomas Vilūnas skaitė paskaitą „Kraujagyslių profilaktika“. Paskaitos klausėsi Trakų TAU Paluknio skyriaus studentai ir gimnazijos darbuotojai.

Gydytojas priminė, kad žmogaus organizme širdies ir kraujagyslių sistema yra pati svarbiausia, nes nuo jos priklauso visos gyvybinės funkcijos. Medikų turimi duomenys bei statistika rodo, kad daugelyje Europos šalių (tarp jų – ir Lietuvoje) per 50 procentų visų žmonių miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Kas įtakoja kraujotakos sistemos ligų atsiradimą? Ką daryti, kad kraujagyslės gerai funkcionuotų? Kokios medžiagos pagerina kraujagyslių funkcionavimą? Į šiuos auditorijai rūpimus klausimus pašmaikštaudamas ir stengėsi atsakyti gydytojas Tomas Vilūnas.

Visiems klausytojams paskaita buvo įdomi ir naudinga.

Vitalija Dovydėnienė, Trakų TAU Paluknio skyriaus dekanė