Baigiamojoje iniciatyvos „Šimtas gamtos įdomybių“ konferencijoje

2018-12-04 mūsų gimnazijos 5 klasės moksleiviai ir mokytoja Irma Jakavičienė dalyvavo VšĮ „Trakų švietimo centras“ ir VšĮ „Grunto valymo technologijos“ organizuotos iniciatyvos „Šimtas gamtos įdomybių“ baigiamojoje konferencijoje. Joje buvo aptartos iniciatyvos metu mokinių lankytos gamtos vietos, pristatyta moksleivių rašinių ir fotografijų paroda „Mes – gamtoje“.

Renginio kulminacija tapo susitikimas su žymiu Lietuvos gamtininku ir rašytoju Selemonu Paltanavičiumi. Garbus svečias pasakojo apie knygų reikšmę, skaitė savo knygų ištraukas, įvardino, kokiais būdais galima prisikviesti lapę ar gegutę keliaujant gamtoje su fotoobjektyvu ir įamžinant gamtos bei laukinės gyvūnijos akimirkas.

Aktyviausios iniciatyvoje dalyvavusios mokyklos ir mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais ir S. Paltanavičiaus knygomis. Mokiniai galėjo pabendrauti su gamtininku, užduoti jam klausimų, gauti rašytojo autografą.

Po renginio moksleiviai džiugiai tarpusavyje dalinosi iniciatyvos „Šimtos gamtos įdomybių“, skirtos Lietuvos atkūrimo šimtmečiui paminėti, akimirkomis.

Laima Samosionokienė, pradinio ugdymo mokytoja

Apdovanoti akcijos „Priimk mane tokį, koks esu“ dalyviai

Trakų rajono savivaldybės Pedagoginė psichologinė tarnyba, siekdama paminėti Tarptautinę tolerancijos dieną, lapkričio 6-20 dienomis vykdė akciją jaunimui ,,Priimk mane tokį, koks esu“. Akcijoje galėjo dalyvauti visos Trakų rajono mokyklos, kuriose mokosi vyresniųjų klasių mokiniai. Akcijos turinį sudarė „Oliverio laiško“ skaitymas klasėse ir mokinių refleksijos.

Mūsų gimnazijos 8, I-IV G klasių mokiniai taip pat dalyvavo akcijoje – Vaiko gerovės komisijai įvertinti buvo pateikti 36 darbai. Komisija išrinko įdomiausius, išraiškingiausius laiškus ir perdavė juos Pedagoginei psichologinei tarnybai.

Gruodžio 4 dieną į gimnaziją atvyko Trakų rajono savivaldybės Pedagoginės psichologinės tarnybos l. e. p. direktorius Andrius Šatevičius. Jis atvežė ir pats įteikė padėkas mokiniams, dalyvavusiems Tarnybos vykdytoje akcijoje. Padėkos už išreikštą empatiją, nuoširdumą bei toleranciją kitokiam, dalyvaujant jaunimui skirtoje akcijoje „Priimk mane tokį, koks esu“, įteiktos Dianai Mickevič, Titui Kuchanauskui (8 kl.), Auksei Aliukonytei (I G kl.), Miglei Dovsevičiūtei (II G kl.) ir Giedrei Aliukonytei (IV G kl.).

Gimnazijos direktoriaus pavaduotojai ugdymui Vitalijai Dovydėnienei įteikta padėka, skirta gimnazijai už aktyvų dalyvavimą akcijoje. Teikiant apdovanojimus dalyvavo ir Pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė Natalja Kulakovskaja.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė

Kalėdinės ekodirbtuvės

Gruodžio 3-iosios popietę technologijų mokytojos Vidos Lapėnienės iniciatyva gimnazijoje vyko kalėdinės ekodirbtuvės, kurias vedė aplinkosauginio švietimo projekto „Kita forma” vykdytojos. Užsiėmimo metu 5-8 kl. mokiniai ne tik gamino kalėdinius senelius iš antrinių žaliavų, bet ir gavo nemažai informacijos apie tinkamą atliekų tvarkymą, pakartotinį daiktų panaudojimą ir žiedinę ekonomiką, atliekų prevenciją, rūšiavimą.

Visi sukurti kalėdiniai seneliai gruodžio 15 d. bus pristatyti Trakų miesto šventėje „Kalėdos Trakuose“. Ekodirbtuvių metu medeiniečiai iš viso pagamino 44 kalėdinius senelius.

Technologijų mokytoja Vida Lapėnienė