Nacionaliniame kritinio mąstymo ir problemų sprendimo konkurse

2020 metų sausio 31 d. ir vasario 3 d. Nacionalinės švietimo agentūros organizuotame  Nacionaliniame  kritinio mąstymo ir problemų sprendimo konkurse dalyvavo 25 mūsų gimnazijos 5-7  ir 8, I-IIG klasių mokiniai, paskatinti mokytojų, Natalijos Pumputytės, Anželos Ruškevič ir Stanislovo Samosionoko.

Šis konkursas yra Nacionalinio egzaminų centro anksčiau organizuotų nacionalinių matematinio ir gamtamokslio raštingumo bei loginio mąstymo ir problemų sprendimo konkursų tęsinys. Jo tikslas – mokinių bendrųjų kompetencijų ir bazinių žinių taikymo gebėjimų konkrečiose praktinėse situacijose vertinimas. Konkursu siekiama ugdyti labai svarbius tolesniam mokymuisi ir gyvenimui XXI a. mokinių aukštesniuosius mąstymo gebėjimus, taip pat gebėjimą kūrybiškai taikyti įgytas žinias.

Konkurso užduotims atlikti nereikėjo specialių žinių. Dalyviams buvo parengtos įdomios ir nuotaikingos skirtingo sudėtingumo užduotys, susijusios su mokiniams artimu ir smalsumą žadinančiu kontekstu. Užduotis mokiniai atliko elektroninėje testų vykdymo sistemoje.

Visų klasių  mokiniai sprendė tas pačias matematines, gamtamokslines, teksto suvokimo, logines užduotis. Po konkurso mokiniai tvirtino, kad buvo įdomu ir naudinga išbandyti savo jėgas, įvertinti savo gebėjimus.

2020-04-30 gimnaziją pasiekė Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus pasirašyti diplomai. Jie skirti geriausiai iš mūsų gimnazijos mokinių nacionalinio kritinio mąstymo ir problemų sprendimo konkurso užduotis atlikusiems 5-8, I-II G kl. mokiniams: Edvinui Boriševskiui (5 kl.), Sandrai Proškinai (6 kl.), Kasijai Karčmit (7 kl.), Evelinai Daukševič (8 kl.), Titui Kuchanauskui (I G kl.), Agatai Bartoševič ir Anai Buinovkaitei (II G kl.). Iš jų net du konkursantai, Kasija ir Titas, pateko tarp dešimtadalio daugiausiai taškų surinkusių šalies mokinių.

Matematikos mokytoja Natalija Pumputytė