Gimnazija paminėjo pirmųjų trėmimų 80-etį

Šiemet Lietuva mini pirmųjų trėmimų 1941 metais 80-etį. Tuomet per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių.

Mūsų gimnazija, minėdama Gedulo ir vilties dieną, prisijungė prie Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimo ir dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Gyvybės medis“. Jos metu buvo gaminami atvirukai su Gyvybės medžio simboliu, skirti buvusiems tremtiniams ir politiniams kaliniams. Gyvybės medžio simbolį galima sutikti visame pasaulyje, įvairiose kultūrose. Tai – universalus simbolis. Šį simbolį nusprendėme pasiūlyti minėjimui, nes medis, kaip ir pati gamta buvo labai svarbus mūsų protėviams. Medis simbolizuoja ir gyvybę. Buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai, kaip tie medžiai, yra istorijos pasakotojai, perduodantys žinią, ką patyrė jie, jų tėvai ar seneliai.

Mokytojo Dainiaus Kuchanausko paskatinti atvirukus su Gyvybės medžio simboliais kūrė 5–8, I G kl. mokiniai Aurelija Virganavičiūtė, Kasija Karčmit, Adriana Kurkulionytė, Viltė Lapėnaitė, Gabrielė Markevič, Milana Bubelevičiūtė, Gabrielė Ruščilaitė, Nikita Kirilov, Eglė Peseckaitė, Gabija Bilinskaitė, Agneta Dobrodzejus, Evelina Garbotovič, Miroslavas, Makarovas, Justinas Aliukonis, Edvin Boriševskis, Sandra Proškina, Rugilė Siniavskaitė, Ervinas Stamulis, Damian Garbotovič, Danielius Daukševič, Rikardas Kiškauskas.

Už dalyvavimą pilietinėje iniciatyvoje sulaukta ir padėkos – ji gimnaziją pasiekė 2021-06-21. Padėką pasirašė Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti vykdomojo komiteto direktorius Ronaldas Račinskas.

Istorijos mokytojas Dainius Kuchanauskas