Pasitinkant Visų šventųjų dieną ir Vėlines

Artėja Visų šventųjų diena bei mirusiųjų atminimo ir pagerbimo diena – Vėlinės. Šiuo laikotarpiu dauguma lanko ir tvarko kapus, uždega žvakutes. Yra kapų, kurių nebėra kam lankyti. Virš jų sužėlusi žolė, apkritę geltonai rudi medžių lapai, kurie tarsi prašosi nugrėbstomi.

Džiugu, kad 2022-10-27 mokytojai Vida Lapėnienė, Natalija Mikulskienė ir Dainius Kuchanauskas pakvietė 7–8, I–III G klasių mokinius prasmingai pasidarbuoti senosiose Paluknio kapinaitėse. Ilgiausiai iš visos širdies triūsė septintokai.

Nugrėbsčius lapus atsivėrė žalias kilimas. Kadangi šios dienos dar lepina šiluma, žaluma kapinaitėse bent iki Vėlinių tikrai neišnyks.

Vitalija Dovydėnienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Ugdymas karjerai: susitikimas su sūrius gaminančia verslininke

Spalio 27 d. mokytojos Vidos Lapėnienės iniciatyva I G kl. mokiniai dalyvavo ugdymo karjerai pamokoje. Pamokos viešnia – šeimos verslą sukūrusi ūkininkė Julija Virganavičienė.

Mokiniai išgirdo verslininkės sėkmės istoriją: nuo ko prasidėjo ir kaip toliau plėtojamas nepaprastai skanių sūrių gaminimo verslas. Sužinota, kad Julijos gaminami sūriai dažniausiai yra saldūs – su razinomis, spanguolėmis, želė, tačiau yra ir klasikinis sūris, o tiems, kurie mėgsta aštriau – su česnakais, čili pipirais, saulėje džiovintais pomidorais.

Julijos Virganavičienės šeimos ūkio produktai žinomi ne tik Trakų rajone, bet ir aplinkiniuose rajonuose. Ateityje verslininkė planuoja plėsti asortimentą – pereiti prie brandintų, pelėsinių sūrių. Klientai laukia naujų skonių ir naujų gaminių.

Dalyvavusieji pamokoje buvo pavaišinti varškės spurgytėmis ir dviejų rūšių sūriais – skanėstai tirpte ištirpo smagurių burnose.

Technologijų mokytoja Vida Lapėnienė