Rajoninėse kvadrato varžybose – II vieta

Lapkričio 15 dieną Onuškio Donato Malinausko gimnazijoje vyko rajoninės kaimo vietovių  kvadrato varžybos, kuriose dalyvavo  komandos iš 4 mokyklų – Onuškio Donato Malinausko gimnazijos, Senųjų Trakų Stelmachovskio, Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinių mokyklų ir, žinoma, mūsų gimnazijos.

Kiekvieną komandą sudarė 10 narių – 5 mergaitės ir 5 berniukai. Visi jie – 3–4 kl. mokiniai. Varžybos vyko rato sistema (visos komandos tarpusavyje išbandė pajėgumus), o susumavus taškus paaiškėjo užimtos vietos. I vietą užėmė Senųjų Trakų Stelmachovskio pagrindinės mokyklos komanda, III – Onuškio Donato Malinausko gimnazijos komanda.

Medeiniečiams, kuriuos treniravo  mokytoja Justina Jancevičienė, pavyko iškovoti garbingą II vietą. Jie džiaugėsi asmeniniais apdovanojimais – medaliais – ir gimnazijai parvežtu diplomu, kuris įteiktas komandai.

Justina Jancevičienė, pradinio ugdymo mokytoja

Paluknio biblioteka: su gimnazistais – apie Šiaurės šalis ir jų literatūrą

Lapkričio 15 dieną I G klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Liudmila Maksimec dalyvavo  renginyje, skirtame Šiaurės šalių literatūros savaitei. Šių metų  literatūros savaitė vyksta lapkričio 14–20 dienomis ir yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ sąjungos vykdomas projektas, skirtas skaitymo skatinimui, garsinio skaitymo ir pasakojamosios tradicijos puoselėjimui ir pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra.

Užsiėmimą organizavo Paluknio bibliotekos vyr. bibliotekininkė Danutė Nekulsian. Kadangi šių metų tema skirta gamtai šiaurėje, bibliotekininkė mokiniams pasakojo apie Šiaurės šalių gamtinius išteklius ir turizmą. Kartu pristatė ir žinomiausius šių šalių literatūros atstovus bei jų kūrybą, priminė apie žymiąją švedų rašytoją Astridą Lindgren bei jos kurtas nuotaikingas istorijas vaikams.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Liudmila Maksimec