„Tolerancijos dienų 2022“ gimnazijoje uždarymas

Tarptautinė Tolerancijos diena minima lapkričio 16-ąją. Ją tradiciškai mini ir „Medeinos“ gimnazijos mokiniai, ir mokytojai kartu su kitomis svarbiomis lapkričio mėnesio dienomis – Pasauline nerūkymo diena (minima trečiąjį lapkričio ketvirtadienį) ir Tarptautine kovos su smurtu prieš moterį diena (11-25). Tos dvi dienos aiškiai nubrėžia tolerancijos ribas – toleruoti absoliučiai visko nevalia, tai netgi draudžiama ir baudžiama.

Šių metų tolerancijos simbolis – namas, kuris skleidė žinią, kad visi esame susiję, kad visų gerovę kuriame kartu. Gimnazijos Vaiko gerovės komisijos  (pirmininkė – Vitalija Dovydėnienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui) siūlymu nuspręsta, kad kiekviena klasė turės parengti patyčių atvejo ir jo sprendimo inscenizaciją bei klasei skirtame gimnazijos Tolerancijos namo lange įklijuoti trejetą žodžių arba trijų žodžių sakinį apie toleranciją.

Tolerancijos namo maketą parengė dailės mokytoja Goda Gujienė, padedama mokytojų Vidos Lapėnienės ir Natalijos Mikulskienės. Baigiamasis renginys  įvyko lapkričio 24 d.

Mokinių inscenizacijų peržiūras moderavo gimnazijos socialinė pedagogė Leonora Daugudienė. O peržiūra vyko grupėmis. I grupę sudarė pradinių klasių (1–4) mokiniai. Jų pasirodymus vertino komisija, kurią sudarė mokytojos Natalija Mikulskienė, Reda Vasiljevienė ir Leonora Daugudienė. Pirmoji vieta atiteko mažiausiems – 1 klasės mokiniams.

Antrąją grupę sudarė 5–8 klasių mokiniai. Komisija, kurią sudarė mokytojai Robertas Šalna, Liudmila Maksimec ir Natalija Mikulskienė, pirmąją vietą skyrė 5 klasei.

Trečiojoje, I–IV G klasių mokinių grupėje geriausi buvo III G klasės mokiniai (komisija – mokytojos Natalija Mikulskienė, Vida Lapėnienė ir Vaclava Klejevskaja). Sveikindama klasę, socialinė pedagogė Leonora Daugudienė papasakojo, kad šios klasės mokiniai dalyvavo anketinėje apklausoje apie toleranciją. Joje buvo pateikta klausimų apie toleranciją neįgaliesiems, kitos religijos, rasės, lytinės orientacijos, priklausomybių ir kt. problemų turintiems asmenims. Apklausa parodė, kad 91 proc. apklaustųjų yra pasiekę labai aukštą tolerantiškumo lygį. Tuo didžiuotis gali visa gimnazija.

Tolerancijos namo languose sumirgėjo gražiausi žodžiai – atjauta, gerumas, savitvarda, dėkingumas ir kiti.  Tarp jų vis pasikartodavo žodis Draugystė, todėl gimnazijos Tolerancijos namas tapo svetingais visiems Draugystės namais.

Leonora Daugudienė, socialinė pedagogė