Gimnazistai parodoje KARJERA & STUDIJOS 2023

Kovo 31 dieną grupė gimnazijos I–IV G kl. mokinių apsilankė Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykusioje parodoje KARJERA & STUDIJOS 2023. Ši didžiausia Lietuvoje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda buvo skirta moksleiviams, studentams, karjeros kelią besirenkantiems ar keičiantiems žmonėms, taip pat mokytojams ir mokyklų administracijoms.

Moksleiviai gavo reikiamos informacijos apie priėmimo tvarką, stojimų eigą, pasirengimą studijoms bei vertingų patarimų, kaip surasti savo ateities kelią.

Bibliotekos vedėja Vida Lapėnienė, inicijavusi išvyką, gimnazijos bibliotekoje atnaujino skyrių „Profesinis veiklinimas“ – jame patalpino naujausią informaciją apie studijas 2023 metais.

Lietuvos mokinių dailės olimpiados II etapui pasibaigus

Kovo 10 dieną Trakų gimnazijoje vyko rajoninis 29-osios Lietuvos mokinių dailės olimpiados etapas. Šių metų dailės olimpiados tema – „Eni beni diki daki – aš einu ieškoti“.

Olimpiados dalyviai buvo kviečiami pasvarstyti žaidimo(-ų) tema. „Žmonija žaidžia jau bent 4600 metų… Žaidimas svarbus ne tik vaikystės, paauglystės laikotarpiu, žaidžiame tol, kol esame gyvi. O gal net galima sakyti, kad esame gyvi tol, kol žaidžiame? Per žaidimą ugdoma valia, ištvermė, empatija, lavinamas kūrybiškumas, vaizduotė, mąstymas, emocinis intelektas, gebėjimas bendrauti, girdėti, jausti. Galų gale „ten“ mokomės ir laimėti, ir garbingai pralaimėti. Žaidžiantis žmogus yra save ir pasaulį pažįstantis bei kuriantis žmogus,“ – taip teigia dailės olimpiados rengėjai.

Rajoniniame dailės olimpiados etape dalyvavo Trakų rajono Aukštadvario, Lentvario Motiejaus Šimelionio, Paluknio „Medeinos“, Trakų Vytauto Didžiojo ir Trakų  gimnazijų mokiniai. Mūsų gimnazija delegavo dvi mokines – Gabiją Bilinskaitę (8 kl.) ir Jekateriną Lazukiną (IVG kl.). G. Bilinskaitė užėmė II vietą, J. Lazukina – III vietą. Mokines ruošė dailės mokytoja Goda Gujienė.

Dailės mokytoja Goda Gujienė