Netradicinė pasaulio pažinimo pamoka: pirmokai – Vilniuje

Balandžio 28-ąją mokytojos Laimos Samosionokienės ir bendraklasės Militos mamos Ilonos Jakštienės lydimi pirmokai plėtė pasaulio pažinimo žinias Vilniuje. Norėdami surasti įžymias Lietuvos sostinės vietas, tyrinėjo Vilniaus senamiesčio planą ir keliavo pasirinktu maršrutu.

Kelionė prasidėjo keltuvu į Gedimino kalną. Pilies muziejuje mokiniai pamatė plunksna  rašytą Gedimino laiško nuorašą, kuriam jau 700 metų. Įkopę į apžvalgos aikštelę taikė savo žinias ieškodami žymių Vilniaus objektų, kuriuos matė pasaulio pažinimo pamokoje nagrinėdami virtualų Gedimino pilies bokšto muziejų.

Mokinių kelionė tęsėsi lankant paminklus LDK didžiajam kunigaikščiui Gediminui, Lietuvos karaliui Mindaugui ir Lietuvos himno autoriui Vincui Kudirkai. Sužinota, kur yra Lietuvos Respublikos Prezidentūra.

Vėliau apsilankyta Lietuvos nacionaliniame muziejuje. Ten apžiūrėta etninės kultūros ekspozicija, o edukacinio užsiėmimo „Kur gyvena pasaka“ metu klausytasi stebuklingų nutikimų, žavėtasi autentiškais vaizdais, atgijusiais senoviniais buities daiktais bei muzikos instrumentais. Pasakojimą lydėjo įdomios komandinės užduotys.

Pradinio ugdymo mokytoja Laima Samosionokienė