Netradicinė pasaulio pažinimo pamoka botanikos sode

Gegužės 11 dieną antrokai, lydimi  mokytojos  Linos Ganevičienės ir bendraklasio Jono mamos Dalios Kantminės, dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Gražiausi sodo žiedai“. Renginys vyko Kairėnuose įsikūrusiame Vilniaus universiteto botanikos sode.

Mokiniai, gavę sodo planus ir užduotis, kartu su gide keliavo per senąjį botanikos sodo parką, apžiūrėjo pirmųjų ir antrųjų rūmų pastatus, aukščiausius medžius. Keliauta per „Didįjį gėlių slėnį“, kur auginami dekoratyviniai ir savaime užsisėjantys mūsų kraštų augalai, pamatytos rožių kolekcijos. Gidė parodė tolumoje besiskleidžiančius alyvų žiedus ir kvietė gegužės 20 d. dalyvauti Alyvų žydėjimo šventėje.

Ieškota ir grožėtasi žolinių, sumedėjusių augalų žiedų įvairove ir spalvomis, apsilankyta ir Japoniškame sode esančiame rododendryne. Tik gaila, kad rododendryno grožį šiemet paveikė šalnos, kurios nušaldė daug žiedų.

Pravertos Žaliojo pastato durys bei užlipta ant stogo pasižvalgyti į sodo teritoriją iš viršaus. Pabuvota Žaliajame pastate esančiame „Dygiajame sode“, smagiai pabėgiota žaliajame labirinte. Vėliau surengtas piknikas ir žaisti smagūs judrieji žaidimai.

Į gimnaziją iškylautojai grįžo sužinoję ir pamatę daug naujo bei kupini teigiamų emocijų.

Lina Ganevičienė, pradinio ugdymo mokytoja