Brandos atestatai – XXII laidos abiturientams

Atestatų teikimo šventė

Liepos 14-ąją Paluknio „Medeinos“ gimnazijos XXII laidos (nuo 1961 m. – ugdymo lietuvių kalba Paluknyje pradžios – XXXI laidos) abiturientams iškilmingai įteikti brandos atestatai. Į gyvenimo kelią palydėta dešimt gimnazistų.

Šventė vyko gimnazijos II aukšto fojė – įprastoje bendruomenės susirinkimų vietoje. Tradiciškai nuskambėjus Lietuvos Respublikos himnui, žodį tarė direktorius Vytautas Gustas. Gimnazijos vadovas, prieš įteikdamas brandos atestatus, džiaugėsi egzaminų rezultatais pabrėždamas, kad šiais metais iš 25 valstybių brandos egzaminų įvertinimų net 3 yra aukštesniojo lygio. Visi abiturientai sėkmingai įveikė egzaminų etapą, tad jiems įteikiami brandos atestatai ir jų priedai – vidurinį išsilavinimą patvirtinantys dokumentai. Vytautas Gustas palinkėjo kiekvienam abiturientui rasti savo gyvenimo kelią, ryžtingai ir garbingai siekti tikslų, įgyvendinti svajones.

Vėliau vyko brandos atestatų ir jų priedų teikimo ceremonija. Įteikus atestatus, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė pateikė svarbiausius duomenis apie gimnazijos ugdytinių laikytus brandos egzaminus ir abiturientams skyrė muzikinį sveikinimą-linkėjimą – skambėjo aktoriaus Vlado Bagdono atliekamos dainos „Vaikystės šviesa“ įrašas.

Gimnazistus, sėkmingai įveikusius visas tris bendrojo lavinimo mokyklos pakopas (pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo) ir ką tik įgijusius brandos atestatus, pasveikino ir pirmosios jų mokytojos Anželika Vunš bei Neringa Krutikovienė. Klasės vadovas Stanislovas Samosionokas prisiminė ne vieną kartu su auklėtiniais išgyventą akimirką, palinkėjęs jaunuoliams sėkmės žingsniuojant pasirinktu keliu kiekvienam jų įteikė po atminimo dovanėlę.

Abiturientų vardu Agneška Tuinevič ir Artūras Palionis šiltus padėkos žodžius skyrė klasės vadovui Stanislovui Samosionokui, kitiems mokytojams, gimnazijai. Tėvų atstovė Anželika Tuinevič pasidžiaugė brandos egzaminų rezultatais, išreiškė padėką visam mokytojų kolektyvui. Paluknietis Robertas Fedotovas, buvęs gimnazijos mokinys, XIX laidos abiturientas, Vilniaus kolegijoje sėkmingai baigęs bankininkystės studijas ir dirbantis Danske banke, taip pat pasveikino savo jaunesnius bičiulius.

Šventės metu ilgai netilo palaikymo šūksniai, garsūs plojimai. Gėlių puokštes abiturientams teikė artimieji, draugai.

Oficialioji dalis baigėsi nuotaikinga ir įsimintina fotosesija, po kurios laukė įspūdingas vaišių stalas. Besivaišindami abiturientai, jų tėveliai ir mokytojai dalinosi prisiminimais, įspūdžiais, patirtais per dvylika metų gimnazijoje, smagiai juokėsi, kai klasės vadovas Stanislovas Samosionokas demonstravo įvairių renginių, kuriuose dalyvavo jo auklėtiniai, akimirkas.

Dalis statistikos apie brandos egzaminų rezultatus

Šiais metais brandos egzaminus laikė 10 abiturientų, bent vieną valstybinį – 9. Pasirinkti 27 valstybiniai brandos egzaminai (vienam mokiniui vidutiniškai – po 3 VBE) ir 10 mokyklinių. Išlaikyti 25 valstybiniai brandos egzaminai (92,6 %) iš šių dalykų: lietuvių kalbos ir literatūros – 3, užsienio kalbos (anglų) – 8,  užsienio kalbos (rusų) – 1, matematikos – 5, istorijos – 5, geografijos – 3. Abiturientai, pasirinkę laikyti mokyklinius brandos egzaminus (MBE), juos išlaikė pagrindinės sesijos metu: lietuvių kalbos ir literatūros – 6, dailės – 3, technologijų – 1. Lietuvių kalbos ir literatūros MBE pakartotinės sesijos metu liepos 7 d. laikė vienas abiturientas (jis neišlaikė valstybinio egzamino pagrindinės sesijos metu).

Geriausiai išlaikytų VBE įvertinimų vidurkiai: geografijos – 83,3 (mokytojas Robertas Šalna); lietuvių kalbos ir literatūros – 63,3 (mokytoja Liudmila Maksimec); matematikos – 62,8 (mokytoja Anžela Ruškevič); anglų kalbos – 60,13 (mokytoja Rūta Gustienė). Visų gimnazijos abiturientų išlaikytų VBE įvertinimų vidurkis – 59,28 (2016 m. – 50,14; 2015 m. – 44,18).

VBE įvertinimai pagal lygius: patenkinamo lygio – 5 įvertinimai (20 %; 2016 m. – 40,9 %; 2015 m. – 42,4 %), pagrindinio lygio – 17 (68 %; 2016 m. – 50 %; 2015 m. – 54,5 %), aukštesniojo lygio – 3 (12 %; 2016 m. – 9,09 %; 2015 m. – 3,03 %).

Geriausius VBE įvertinimus gavę mūsų gimnazijos abiturientai: Agneška Tuinevič iš lietuvių kalbos ir literatūros – 95, anglų kalbos – 79, geografijos – 77, matematikos – 72; Daniel Matuizo iš anglų kalbos – 94, geografijos – 89; Julija Kirilova iš lietuvių kalbos ir literatūros – 70, geografijos – 84, matematikos – 74; Aleksandr Kazancev iš anglų kalbos – 83; Andrius Januškevič iš anglų kalbos – 76.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė