„Medeinoje“ – brandos atestatai XXIII laidos abiturientams

Atestatų teikimo šventė

Liepos 13-ąją Paluknio „Medeinos“ gimnazijos XXIII laidos (nuo 1961 m. – ugdymo lietuvių kalba Paluknyje pradžios – XXXII laidos) abiturientams iškilmingai įteikti brandos atestatai. Į gyvenimo kelią palydėta trylika gimnazistų.

Renginio pradžioje nuskambėjus Lietuvos Respublikos himnui, abiturientus ir kitus šventės dalyvius pirmiausia pasveikino klasės vadovė Liudmila Maksimec. Ji, pasiremdama gražia Richardo Bacho alegorinio pasakojimo veikėjo Džonatano Livingstono Žuvėdros istorija, paaiškino, kaip svarbu siekti tikslo gyvenime ir kad gyvenimas yra tikrasis žmogaus mokytojas. Direktorius Vytautas Gustas džiaugėsi gana sėkmingai išlaikytais brandos egzaminais, sakė, kad šventės akimirkos  jaunuolius skatina susimąstyti ir apie nuveiktus darbus, ir apie ateities planus. Gimnazijos vadovas išreiškė įsitikinimą, kad kiekvienas medeinietis, sėkmingai įveikęs aukščiausiąją – vidurinio ugdymo – bendrojo lavinimo mokyklos pakopą, ras savo vietą gyvenime, nebus abejingas ir mūsų valstybės ateičiai, juo labiau, kad šalies ateitimi rūpintis įpareigoja ir ypatingi šiemetiniai brandos atestatai – jie papuošti Lietuvos 100-ečio žyme.

Vėliau vyko brandos atestatų teikimo ceremonija. Kiekvieną abiturientą, gavusį brandos atestatą, palydėjo maršo garsai bei tėvų, kitų artimųjų, draugų sveikimai. Klasės vadovė Liudmila Maksimec, prisimindama kartu išgyventas akimirkas ir linkėdama sėkmės žingsniuojant pasirinktu keliu, jaunuoliams įteikė po atminimo dovanėlę. Abiturientus, ką tik įgijusius brandos atestatus, pasveikino ir pirmoji jų mokytoja Laima Samosionokienė.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė pristatė svarbiausius duomenis apie gimnazijos ugdytinių laikytus brandos egzaminus, priminė, kad ir šiais laikais aktualūs išlieka žymaus XIX a. lietuvių rašytojo Vinco Kudirkos eilėraščio „Labora!“ žodžiai“: „Kol jaunas, o broli, sėk pasėlio grūdus / Ir dirvos nepleiski! <…>“

Neliko pamiršti ir mokytojai. Tėvų vardu gražius, šiltus padėkos žodžius jiems tarė Ivona Grigienė.

Oficialioji šventės dalis baigėsi nuotaikinga ir įsimintina fotosesija. Po jos laukė įspūdingas vaišių stalas.

Tą dieną gimnazijos aktų salėje iš esmės skambėjo tik vienas linkėjimas: „Sėkmingo skrydžio, mieli XXIII laidos abiturientai!” Neabejojame, kad jaunuoliai į gimnaziją dar sugrįš. Susitikti su jaunesniaisiais draugais, pabendrauti su mokytojais, tiesiog pabūti ir prisiminti praėjusias dienas…

Dalis statistikos apie brandos egzaminus

Šiais metais brandos egzaminus laikė 13 abiturientų, bent vieną valstybinį brandos egzaminą (VBE) – taip pat 13. Pasirinkti 37 VBE (vienam mokiniui vidutiniškai – po 2,8 VBE) ir 11 mokyklinių. Išlaikyti 34 VBE (91,9 %; 2017 m. – 92,6 %) iš šių dalykų: lietuvių kalbos ir literatūros – 3, anglų kalbos – 9, rusų kalbos – 3, matematikos – 8, istorijos – 3, biologijos – 3, geografijos – 2, informacinių technologijų – 2, fizikos – 1.

Abiturientai, pasirinkę laikyti mokyklinius brandos egzaminus (MBE), juos išlaikė pagrindinės sesijos metu: 10 kandidatų  laikė ir išlaikė lietuvių kalbos ir literatūros MBE, 1 – technologijų MBE.

Geriausiai išlaikytų VBE įvertinimų vidurkiai: geografijos – 67,5 (mokytojas Robertas Šalna); anglų kalbos – 47,1 (mokytoja Rūta Gustienė); istorijos – 44,7 (mokytojas Dainius Kuchanauskas). Visų gimnazijos abiturientų laikytų VBE įvertinimų vidurkis – 36,94 (2017 m. – 54,88; 2016 m. – 50,14; 2015 m. – 42,88); merginų – 41,04 (23 įvertinimai); vaikinų – 30,21 (14 įvertinimų).

VBE įvertinimai pagal lygius: patenkinamo lygio – 17 įvertinimų (45,9 %; 2017 m. – 20 %; 2016 m. – 40,9 %; 2015 m. – 42,4 %), pagrindinio lygio – taip pat 17 įvertinimų (45,9 %; 2017 m. – 68 %; 2016 m. – 50 %; 2015 m. – 54,5 %), aukštesniojo lygio įvertinimų nėra (0,0 %; 2017 m. – 12 %; 2016 m. – 9,09 %; 2015 m. – 3,03 %).

Geriausius VBE įvertinimus gavę mūsų gimnazijos abiturientai: Jevnika Karčmit iš geografijos – 79, Augustinas Algirdas Rizgelis iš anglų kalbos – 75, Gabrielė Zubovič iš anglų kalbos – 73.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė