Europos kalbų dieną minint

Net dvi savaites vyko pasiruošimas baigiamajam renginiui, skirtam Europos kalbų dienai.

Rugsėjo 17-21 d. mūsų gimnazijos 5-8, I-II G klasių mokiniai rašė diktantus lietuvių ir užsienio (anglų, rusų) kalbomis. Kalbinio ugdymo mokytojos Liudmila Maksimec, Rūta Gustienė, Natalija Mikulskienė, Vaclava Klejevskaja ir Vitalija Dovydėnienė taisė darbus ir nustatė raštingiausius mokinius, kuriuos delegavo į Šalčininkų rajono Turgelių „Aistuvos“ gimnaziją. Ten rugsėjo 26 d. vyko regioninių ir Šalčininkų rajono mokyklų 5-8, gimnazijos I-II klasių mokinių lietuvių, anglų, rusų, vokiečių kalbų diktantų konkursas „Rašau be klaidų 2018“.

Mūsų gimnazijai konkurse atstovavo net 11 mokinių. Lietuvių kalba diktantą rašė ir 7-8 klasių mokinių grupėje I vietą užėmė septintokė Evelina Daukševič, II vietą – jos bendraklasė Gabija Mikalauskaitė (mokytoja Liudmila Maksimec), gimnazijos I-II klasių grupėje III vietą pelnė Julija Proškina (I G kl., mokytoja Vitalija Dovydėnienė). Anglų kalba diktantą rašė ir 5-6 klasių mokinių grupėje I vietą laimėjo šeštokė Dominyka Mackevič, 7-8 klasių mokinių grupėje II vietą užėmė aštuntokas Titas Kuchanauskas (mokytoja Rūta Gustienė).

Kiekviena klasė iš anksto rengė užsienio šalių kino filmų epizodų inscenizacijas, kurias ruošėsi pademonstruoti bendruomenei.

Spalio 1 d. įvykusiame baigiamajame Europos kalbų dienos renginyje nuotaikingas inscenizacijas išvydo visi susirinkusieji. Direktorius Vytautas Gustas džiaugėsi prasmingomis veiklomis ir laimėjimais. Mokiniams, gimnazijoje geriausiai parašiusiems diktantus lietuvių, anglų ir rusų kalbomis, įteikė padėkas.

Vitalija Dovydėnienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui