Fotomenininko A. Sutkaus parodą aplankius

Lapkričio 30 d. grupė gimnazijos 6, II ir IV G kl. mokinių su dailės mokytoja Goda Gujiene ir technologijų mokytoja Vida Lapėniene apsilankė Nacionalinėje dailės galerijoje vykstančioje Antano Sutkaus fotografijų parodoje „Kosmos“. „Kosmos“ graikiškai reiškia visų daiktų ir laiko visumą, taigi daugiau negu mes galime matyti. Tai puikiai atskleidžia menininko fotografijų universalumas – jos atspindi žmones, šalį, liūdesį ir džiugesį, dangų ir vandenį, vienatvę ir bendrystę, jaunystę ir senatvę, džiaugsmą ir žaidimą.

Mokiniai turėjo galimybę išvysti unikalius fotomenininko, nuo 1950 iki 1991 metų dokumentavusio šalies ir jos žmonių istoriją, darbus. Po ekspozicijos peržiūros mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Žmogus portrete“. Jos metu, panaudodami A. Sutkaus fotografijų kadrus ir šiuolaikinės spaudos iškarpas, kūrė koliažus. Kiekvienas savo koliažui stengėsi sukurti siužetą, pritaikyti potekstę, jungti praeitį su dabartimi.

Po parodos iškilo klausimas: „Koks mūsų santykis su praeitimi?“ Išmokome beprotiškais kiekiais fiksuoti ir tiražuoti atvaizdus, bet dar neišmokome vertinti ir atsirinkti, ką reikia palikti, o ką išmesti. Iš dvidešimtojo amžiaus turime daug ką vertingo, tik reikia prakalbinti ir išgirsti…

Dailės mokytoja Goda Gujienė