Klasės valandėlė netradicinėje aplinkoje

Gegužės 26 d. šeštokai kartu su savo auklėtoja Justyna Mackevič leidosi į ekskursiją po Vilnių „700 metų sav(it)ų istorijų“. Siekta artimiau pažinti sostinę, jos istoriją, pagrindinius istorinius elementus, leidusius susiformuoti šiuolaikiniam miestui.

Mokiniai klausėsi menotyrininkės, meno kuratorės ir edukatorės Agnės Taliūtės pasakojimų ir atliko įvairias užduotis. Pirmiausia išgirsta apie Mikalojų Kristupą Radvilą Našlaitėlį – vieną pirmųjų XVI a. keliautojų, kuris savo patirtį aprašė knygoje ,,Kelionė į Jeruzalę“. Įdomu tai, kad šis keliautojas paliko ir iki tol neragauto vaisiaus – banano – aprašymą. Šioje dalyje mokiniai pasimokė, kaip naudotis kompasais, norėdami sužinoti, kur eisime toliau.

Išklausytas pasakojimas apie Pranciškų Skoriną, pabuvota Stiklių gatvėje, kuri šiandien atgaivina praeitį suvienydama menininkus ir amatininkus. Mokiniai mielai ragavo fabriko „Rūta“ ir Julijos Janus sukurtų saldainių, aiškinosi jų ingredientus. Eita Literatų gatve, kurioje galima rasti daugiau nei 300 meno kūrinių, dedikuotų įvairiems rašytojams, poetams. Apsilankyta prie gotikos šedevro – Šv. Onos bažnyčios, režisieriaus Eimunto Nekrošiaus įkurto teatro „Meno fortas“. Prie Vilniaus dailės akademijos tyrinėtas vienas iš studentų darbų – Aleksandros Vilimaitės ,,Funky town“. Jame mokiniai pamatė miesto panoramą, bandė įvardinti kuo daugiau pažįstamų Vilniaus vietų.

Po ekskursijos aktyviausi ir daugiausia dukatų surinkę mokiniai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

Grįždami mokiniai dalinosi ekskursijos įspūdžiais, o kartu praleistas laikas padeda formuotis šiltiems, tarpusavio supratimu grįstiems klasės kolektyvo santykiams.

Justyna Mackevič, 6 klasės vadovė