Konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

Balandžio 20 d.  Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje  vyko respublikinio konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“  III etapas, kuriame dalyvavo 30 geriausiai pasirodžiusių mokinių iš visos Lietuvos. Dėl teisės patekti į šį finalą nuotoliniu būdu spręsdami gana sudėtingą testą varžėsi beveik 200 mokinių. Prieš tai jie praėjo atranką savo mokyklose.

Konkursą  jau 22-ąjį kartą organizuoja Krašto apsaugos ir Švietimo ir mokslo ministerijos. Dalyvauti buvo pakviesti  9-12 klasių moksleiviai, kurie domisi Lietuvos gynybos ir saugumo politika, Lietuvos kariuomene, jos istorija, svarbiausiais įvykiais, įtakingiausiomis asmenybėmis. Ši tema mane sudomino, nes  mano brolis yra Lietuvos kariuomenės karys, be to paskatino istorijos mokytojas Dainius Kuchanauskas.

Idėja organizuoti konkursą ,,Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ gimė 1995 m. tuometinės Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos (SKAT) štabe. Per visus konkurso gyvavimo metus jame dalyvavo daugiau kaip dešimt tūkstančių Lietuvos mokinių.

Pasibaigus finalui, vyko ekskursija po karo akademiją.Visiems konkurso dalyviams ir jų mokytojams buvo įteiktos LR Krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio padėkos ir atminimo dovanėlės.

III G klasės mokinys Augustinas Algirdas Rizgelis