Laisvės gynėjų diena su Nacionaliniu kraujo centru

Sausio 13-ąją, kai prisimename laužus šalia parlamento ir tankus prie Televizijos bokšto, kai uždegame žvakutes ir nulenkiame galvas pagerbdami žuvusiuosius, kalbamės ir apie tautos susitelkimą… Sausio 13-ąją mes, medeiniečiai, pasitinkame Nacionalinio kraujo centro komandą. Paluknio „Medeinos“ gimnazijoje jau tradicija tampa sausio 13-ąją aukoti kraujo – donorystės akcija vyksta ketvirtus metus.

Skirtingi motyvai atvedė palukniečius – vieni „atiduoda skolą“, nes jau patys patyrė, koks reikalingas kraujas ir kaip jo trūksta, kiti – suprasdami, kad galima ne tik imti, bet ir duoti. Daliai jų – tai pirmas kartas.

Pagrindinis donoro tikslas – padėti kitam, o ne pasipelnyti. Nemokamai kraujo aukojantys žmonės suvokia, kad davus kraujo gali būti išgelbėta kito žmogaus gyvybė. Neatlygintina kraujo donorystė yra pati kilniausia.

Ačiū kraujo donorams

Boženai Senkanec

Irenai Misiūnienei

Evaldui Misiūnui

Ypač dėkojame Paluknio „Medeinos“ gimnazijos direktoriui V. Gustui, kuris ne tik pats kasmet duoda kraujo, bet labai aktyviai kviečia tai daryti ir kitus palukniečius. Dėkojame Nacionalinio kraujo centro komandai bei jos vadovei J. Bikulčienei už tęsiamą sėkmingą bendradarbiavimą.

Dainius Kuchanauskas, Paluknio „Medeinos“ gimnazijos istorijos mokytojas