Medeiniečių tapybos darbų paroda Paluknio šventėje

2021-07-10 Palukniečiai minėjo dvi svarbias sukaktis – 330 metų, kai Paluknys pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose, ir 115 metų įsteigtai savarankiškai Paluknio parapijai.

Šventėje aktyviai dalyvavo ir gimnazijos bendruomenė. Dailės mokytojos Godos Gujienės ir biologijos mokytojos Danutos Pansevič iniciatyva organizuota „Medeinos“ gimnazijos mokinių tapybos darbų paroda „Spalvų galia“.

Ekspoziciją sudarė jaunųjų kūrėjų darbai, sukurti kasmetiniame tapybos darbų plenere „Medeinos globoje“ nuo 2016 metų. Parodos dalyviai – tebesimokantys ir jau baigę mūsų gimnaziją mokiniai: Jevnika Karčmit, Kasija Karčmit, Ilona Ramaneckaitė, Gabrielė Zubovič, Danielia Buinovskaitė, Jekaterina Lazukina, Emilija Jančevskaja, Viltė Lapėnaitė, Gabrielė Markevič, Kamilia Vitkovska, Greta Kazakevičiūtė, Eglė Peseckaitė, Andrėja Angelina Marcinkevič.

Jau tradicija tapęs gimnazijos organizuojamas kasmetinis tapybos darbų pleneras „Medeinos globoje“ kūrybai suburia vis daugiau mūsų mokyklos bei kitų Trakų rajono švietimo įstaigų moksleivių. Juo skatiname mylėti ir tausoti gamtą, nes gamta – įkvėpimo šaltinis, vieta, kur dažnas nors trumpam, atsitraukęs nuo kompiuterių bei mobiliųjų telefonų ekranų, gali atsipalaiduoti, patirti jausmų antplūdį, pamąstyti apie gyvenimo prasmę. Tad ir šių plenerų tikslas – atsiskleisti mokinių kūrybiniams talentams, fantazijai – gebėti pajusti, išgirsti, pamatyti…

Goda Gujienė, dailės mokytoja