„Medeinos“ gimnazistai LR Seime

2018-11-29 grupė gimnazijos I-II G klasių mokinių, lydima mokytojos Leonoros Daugudienės, pilietiškumo pagrindų mokytis nuvyko į LR Seimą. Mokiniai susipažino su visais trimis Seimo rūmais, juos puošiančiais dailės kūriniais ir jų autoriais, apsilankė ne tik Konstitucijos, bet ir Kovo 11-osios, Seimo posėdžių salėse, salėse, skirtose LR Prezidentui A. Brazauskui ir popiežiui Jonui Pauliui II, kuris yra lankęsis Lietuvoje 1993 m. Gimnazistai susipažino su Seimo Statutu, pabandė patys vadovauti Seimo posėdžiui.  I G klasės mokinys Martynas Aliukonis puikiai atliko Seimo pirmininko pareigas, jo bendraklasei Simonai Maksimec pristatinėjant Švietimo įstatymo pakeitimų įstatymo projektą.

Vėliau jaunuoliai bendravo su LR Seimo nariu Jonu Liesiu ir Seimo nario padėjėja Vilma Puišiene, sužinojo, kaip vyksta rinkimai, kuo skiriasi vienmandatės ir daugiamandatės rinkimų apygardos ir kt., klausinėjo ir patys atsakinėjo į klausimus.

Seimo narys Jonas Liesys visiems padovanojo rašiklių ir magnetukų su LR Seimo simbolika.

Pažintis su LR Seimu papildė pilietiškumo pagrindų temą Valdžia Lietuvoje, nes pavasarį mokiniai lankėsi LR Vyriausybėje ir išsiaiškino, kaip Lietuvoje vykdomi įstatymai.  Dabartinė išvyka pagilino žinias įstatymų priėmimo srityje.

Leonora Daugudienė, pilietiškumo pagrindų mokytoja