Mūsų gimnazija – projekto Visos dienos mokykla dalyvė

Dar š. m. gegužės mėnesį gimnazija, pritarus mokinių tėvams ir Trakų rajono savivaldybei, nusprendė dalyvauti  Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos (Ministerija) paskelbtoje visos dienos mokyklų atrankoje. Ją sėkmingai perėjusi, pateko tarp 40 mokyklų (iš 102), pakviestų išbandyti pasirinktą Visos dienos mokyklos (VDM) modelį. VDM tikslas – sudaryti sąlygas kokybiškam, įtraukiam, socialiai teisingam ir lygias galimybes užtikrinančiam vaikų ugdymui(si) visą dieną saugioje aplinkoje. 2018-2019 mokslo metais gimnazija dirbs pagal pirmąjį pailgintos dienos variantą, kuris taikomas 1-6 klasių mokiniams: pirmąją dienos dalį vyksta bendrojo ugdymo pamokos, antroji dienos dalis prasideda po bendrojo ugdymo pamokų ir tęsiasi iki 16.00-17.00 val. (esant poreikiui – ir iki 18.00-19.00 val.). Mokiniai galės ilgiau negu įprastai būti mokykloje – dalyvaus neformaliojo švietimo veiklose, jiems bus teikiama individuali mokymosi, švietimo pagalba, socialinės paslaugos, organizuojamas maitinimas.

2018-06-25 Ministerija kartu su Ugdymo plėtotės centru (UPC) organizavo įvadinį seminarą „Kuriame visos dienos mokyklas“, skirtą VDM ugdymo proceso organizavimo būdo išbandymui 2018-2019 m. m. atrinktų mokyklų administracijų ir jų steigėjų atstovams. Renginyje dalyvavo ir mūsų rajono atstovai – Trakų rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Dalia Dzigienė, mūsų gimnazijos direktorius Vytautas Gustas ir jo pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė bei Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos direktorė Ramutė Karpovičienė, jos pavaduotojos Vida Lesauskienė ir Valerija Nedzveckienė.

Seminaro metu siekta aptarti VDM sampratą, tikslą, uždavinius ir principus, VDM kūrimo ir veiklos organizavimo galimybes bei Ministerijos, UPC, mokyklų ir jų steigėjų bendradarbiavimo būdus įgyvendinant VDM.

Vitalija Dovydėnienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui