Netradicinė pamoka Vilniuje

Nepastebimai atsliūkinęs ruduo vis anksčiau sutema apgobia miestelio gatves, o medžių lapus padabina ryškiomis rudens spalvomis. Trapus šis grožis – savaitė, kita, ir rudens spalvų simfonija baigsis. Gamtos įvairovė kelia naujų minčių… Norisi stebėti, analizuoti,  gyventi suprantant, kad kiekviena dalelė yra verta paties didžiausio susidomėjimo. Tokiu metu įkvėpimo teikia ir žymių poetų eilės apie rudenį, tad mokytojos Vaclava Klejevskaja ir Natalija Mikulskienė sumanė gamtos, kūrybos bei kitomis temomis su mokiniais kalbėtis natūralioje aplinkoje.

Spalio 4-ąją pedagogės organizavo išvyką į Vilnių. Ten 7-8, I G klasių mokiniams vedė netradicinę pamoką „Ruduo poezijoje“. Pirmiausia  apsilankyta Markučių dvaro parke. Prie paminklo rusų poetui A. Puškinui skaitytos F. Tiutčevo, N. Zabolockio, V. Mačernio eilės apie rudens žavesį, grožėtasi nuostabiais parko peizažais. Kitose vietose – prie paminklo poetui A. Mickevičiui, Užupio Angelo ir Tibeto skvere – skambėjo E. Baratinskio, J. Erlicko, M. Vainilaičio rudens lyrika. Mokiniai klausėsi Vaclavos Klejevskajos pasakojimo apie Užupio įžymybes, keliomis kalbomis skaitė Užupio Respublikos Konstituciją, apžiūrėjo menininkų kūrinius Užupio meno inkubatoriuje, grožėjosi rudens raštais Bernardinų sode.

Pamoka netradicinėje aplinkoje, braidant po čežančius įvairiaspalvius klevų lapus, suteikė galimybę pajusti nepakartojamą rudens poezijos ir natūralaus gamtos grožio sąlytį.

Natalija Mikulskienė ir Vaclava Klejevskaja, rusų kalbos mokytojos