Paminėjome Kultūros dieną

Balandžio 15 d.  Lietuvoje  minima  Kultūros diena, kurią Lietuvos Respublikos Seimas 2006 m. liepos 19 d. įteisino kaip atmintiną dieną. Kultūros dienos data susieta su Rericho Paktu – sutartimi  dėl  kultūros vertybių  apsaugos karo ir taikos metu, pasirašyta Vašingtone 1935 m. balandžio 15 d.  Pasaulio kultūros dienos minėjimu Lietuvoje siekiama, kad kiekvienas žmogus susimąstytų apie kultūros ir kūrybiškumo svarbą asmeniniame gyvenime, šalies ir pasaulio raidoje, siektų kokybės tiek aukštos kultūros savo veiksmuose, tiek žodžiuose, mintyse.

Taikos vėliavos komitetas, Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie JT padalinys Lietuvoje, LR Švietimo ir Kultūros ministerija Pasaulio kultūros dienai paminėti  kvietė šalies švietimo įstaigas prisijungti prie kultūros suvokimo plėtros ir pamąstyti kultūros tema raštu. Lietuvos moksleiviams buvo pasiūlyta  rašyti rašinį arba esė  tema „Kaip supranti žodžius „Kalba yra kultūros pagrindas?“. Šį kvietimą priėmė ir mūsų gimnazijos IV G klasės mokinės Agneška Tuinevič ir Julija Kirilova. Dalyvauti konkurse jas paskatino lietuvių kalbos mokytoja Liudmila Maksimec.

Merginos savo rašiniuose pasidalino mintimis apie kalbą ir pabrėžė, kad taika pasaulyje įmanoma tik per kultūrą bei žmonių pasiryžimą saugoti ir puoselėti kultūros vertybes.

Mokinės už dalyvavimą konkurse buvo apdovanotos Taikos vėliavos komiteto, Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie JT padalinio Lietuvoje padėkos raštais.

Smagu, kad mūsų gimnazijos mokiniai dalyvauja įvairiuose respublikiniuose rašinių konkursuose ir būna įvertinti.

IV G klasės mokinė Agneška Tuinevič