Pasaulio pažinimas: trečiokai Gedimino pilies bokšte ir Bernardinų sode

Gegužės 22 dieną mokytojos Neringos Krutikovienės iniciatyva pasaulio pažinimo pamoka trečiokams vyko netradicinėje aplinkoje – Gedimino pilies bokšte ir Bernardinų sode.

Muziejaus gidė supažindino su Gedimino pilies istorijos įdomybėmis, Vilniaus pilių teritorijos raida ir pačios sostinės istorija. Muziejuje esantys eksponatai, interaktyvi ekspozicija bei gidės pasakojimas leido „pakeliauti“ laiku – dalyvauti ir kryžiuočių antpuolyje, ir Baltijos kelio akcijoje. Iš pilies bokšto aikštelės mokiniai grožėjosi sostinės vaizdais, sužinojo įvairiausių istorijų apie unikalų senamiestį bei Lietuvos trispalvę, be kurios Gedimino pilies bokštas neįsivaizduojamas.

Vėliau pasivaikščiota Katedros aikštėje: pabuvota prie Katedros, jos varpinės, Gedimino paminklo. Pasigrožėta ir pagrindiniu Krašto apsaugos ministerijos pastatu, atspindinčiu istorizmo stilių.

Pasisėmę naudingų istorijos žinių, mokinukai sulaukė poilsio ir pietų valandėlės Bernardinų sode. Pasimėgavo gražiais parko ir Vilnelės vaizdais, žaidė naujai įkurtoje vaikų žaidimų aikštelėje, šuoliavo karuselės žirgais. Neaplenkė nuostabą keliančių šimtamečių medžių, žydinčių augalų ir krūmų.

Grįždami trečiokai dar ilgai dalinosi ekskursijos įspūdžiais ir nuotraukomis.

Pradinio ugdymo mokytoja Neringa Krutikovienė