Pasaulio pažinimo pamoka Trakuose

2023-05-09 ketvirtokams pasaulio pažinimo pamoką mokytoja Aušra Kuchanauskienė organizavo Trakuose. Mokiniams tai buvo kupina netikėtumų, veiklos ir įspūdžių diena.

Nuvykę į Trakus, eidami istorinio miesto gatvėmis, vaikai domėjosi karaimų tautos ženklais, istorija Lietuvoje. Trakų salos pilyje pasitikusi gidė pristatė, kas yra lobiai, kokie lobiai yra rasti Lietuvoje ir Trakuose. Interaktyvus peliukas vizualiai supažindino su lobiais ekspozicijoje. Nuostabą kėlė faktas, kad tik ketvirtadalis rasto lobio priklauso radėjui.

Vėliau ketvirtokų laukė paslaptingas laiškas, o jame – instrukcija ir taisyklės, kur ir kaip ieškoti monetų lobio. Teko nelengvas, bet įdomus paieškos maršrutas: rytai – vakarai, šiaurė – pietūs, kazematai, kunigaikščių miegamasis, valgomasis, svetainė, po liūtu, po angelu, laikančiu fakelą, pro moterį su žvake ir pan. „Stotelėse“ vaikams reikėjo būti ypatingai pastabiems, akyliems.

Draugiškai padirbėję, „sekliai“ greitai pasiekė tikslą – lobis buvo rastas! Kiekvienas mokinukas išsinešė po senovinės monetos dublikatą.

Renginio pabaigoje mokytoja Aušra auklėtiniams priminė liaudies išmintį apie didžiausią lobį – žinias ir patirtį: „Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi.”

Pradinio ugdymo mokytoja Aušra Kuchanauskienė