Priešmokyklinukai Paluknio bibliotekoje

Lapkričio 17 d. priešmokyklinės grupės vaikai, lydimi mokytojos Justynos Mackevič, keliavo į Paluknio biblioteką ir dalyvavo Šiaurės šalių literatūros savaitės akcijoje. Pagrindinė šių metų skaitymams atrinktų knygų tema – žmogaus ryšys su gamta.

Užsiėmimo metu vaikai klausėsi J. Wieslander pasakos „Mamulė Mū skaito“,  žiūrėjo ekranizuotą filmuką „Mažylis ir Karlsonas. Nepaprastai džiaugtasi pažintimi su Karlsonu, kuris gyvena ant stogo, ir nepaprastais jo nuotykiais. Pabaigoje su vaikais kalbėtasi apie gamtą, kaip suprantama ir mokama ją tausoti, žiūrėtas mokomasis filmukas apie Robotuką, kuris kalbėjo, kaip kiekvienas galėtų prisidėti prie gamtos tausojimo: vietoje automobilių važinėtis dviračiais, valantis dantukus taupyti vandenį. Susitarta, kad vaikai nebus abejingi gamtai ir kiekvienas pagal galimybes prisidės prie jos tausojimo – juk tuomet visiems bus smagiau gyventi.

Užsiėmimą organizavo ir vedė Paluknio bibliotekos vyr. bibliotekininkė Danutė Nekulsian. Renginio dalyviai jai dėkingi už informatyvų ir įdomų užsiėmimą.

Justyna Mackevič, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja