Sausio 13-ąją – kraujo donorystės akcija

Laisvė yra visų vertybių pagrindas, versmė, niekas mums nėra vertinga, ko nesame Akcijos akimirka1pasiekę laisvai. Žmogaus gyvybė – pati didžiausia vertybė. Kartais pasaulyje atsiranda blogio jėgos, norinčios pavergti ir pavienių žmonių, ir ištisų tautų laisvę. Tai akivaizdžiai įrodo 1991 metų sausio 13-osios dienos įvykiai Lietuvoje arba šiuo metu Ukrainoje vykstantis karas. Na, o gyvybę lengva prarasti ne tik mūšio lauke, bet ir keliuose, užklumpus įvairiausioms ligoms, kilus gamtos stichijoms. Saugodami savo laisvę, mes turime suvienyti jėgas, taip pat ir gelbėdami gyvybes turime padėti vieni kitiems.

Vienas iš būdų – nemokama kraujo donorystė. Donorų kraujas naudojamas kraujo Padeka donoramkomponentams (eritrocitams, trombocitams, šviežiai užšaldytai plazmai) gaminti. Jų reikia ligoniams po sunkių chirurginių operacijų, gimdyvėms, nudegusiems, sužeistiems ir įvairiomis ligomis sergantiems žmonėms. Vienintelis kraujo gavimo šaltinis – kiti sveiki žmonės. Pagrindinis donoro tikslas – padėti kitam, o ne pasipelnyti. Nemokamai kraujo aukojantys žmonės suvokia, kad jiems davus kraujo, gali būti išgelbėta kito žmogaus gyvybė. Neatlygintina kraujo donorystė yra pati kilniausia.
Todėl sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną – Paluknio „Medeinos“ vidurinėje mokykloje jau Akcijos akimirka2antri metai organizavome kraujo aukojimo akciją. Jeigu pernai donorais tapo pilnamečiai abiturientai, mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai, tai šiais metais prie jų prisijungė ir mokinių tėveliai bei kiti Paluknio gyventojai.

Norime padėkoti Nacionalinio kraujo centro darbuotojams ir vadovei J. Bikulčienei, vadybininkei I. Pimpičkaitei, už informacijos sklaidą – klebonui T. Švedavičiui, Paluknio seniūnei M. Golubovskai, o labiausiai – davusiems kraujo donorams Kšištofui Jančevskiui, Gyčiui Urbanavičiui, Arūnui Jokniui, Romualdui Garbotovičiui, Robertui Šalnai, Mečislavui Stankevičiui, Dainiui Kuchanauskui, Vitalijai Dovydėnienei, Vytautui Gustui, Gediminui Jakučiui, Justinai Gaidukaitei, Genrikui Charukevičiui, Liudmilai Maksimec, Neringai Krutikovienei, Valerijanui Jusionis, Irenai Charukevič.

Dainius Kuchanauskas,
istorijos mokytojas
Dainiaus Kuchanausko nuotraukose – akcijos akimirkos.