Titulinis

 

    Paminėta pasaulinė AIDS diena

Gruodžio pirmąją dieną Paluknio „Medeinos“ vidurinėje mokykloje 7 -12 klasių mokiniai dalyvavo popietėje „O MES PRIEŠ“, skirtoje paminėti pasaulinę AIDS dieną. Popietėje buvo apžvelgti anketų  prevencine tema duomenys,  mokiniai klausėsi trijų buvusių narkomanų pasakojimų apie jų išgyvenimus, susipažino su policijos Paluknio įgaliotiniu, vertino jaunųjų policijos rėmėjų plakatą prevencine tema, Vaiko gerovės komisijos pavedimu mokytoja Liudmila Maksimec pristatė rašinių konkurso „Aš prieš kvaišalus“ nugalėtojus.

Renginį organizavo mokyklos Vaiko gerovės komisija. Jam ilgai ruoštasi. Pavasarį mokykloje vyko mokinių anketinė apklausa. Ją vykdė socialinė pedagogė Leonora Daugudienė,  Jaunieji policijos rėmėjai ir mokyklos ,,Sniego gniūžtės“ nariai. Buvo aiškinamasi, kiek mokinių aplinkoje paplitęs rūkymas, alkoholis, kaip mokiniai vertina juos vartojančius. Popietės pradžioje  socialinė pedagogė supažindino mokinius su apklausos rezultatais ir pristatė svečius. 

Didžiausią įspūdį mokiniams paliko buvusių narkomanų pasakojimai. Edita pasakojo, kad kvaišalus vartoti pradėjo būdama 29 metų. Jos gyvenime persilaužimas įvyko, kai reabilitacijos klinikoje pamatė savo brolį, besigydantį nuo priklausomybės kvaišalams. Edita nenorėjo būti tokia kaip jis, todėl nuėjo į anoniminių narkomanų susirinkimą, kuris pakeitė jos gyvenimą.

Arnoldas pirmąkart pavartojo būdamas 25. Jis pasakojo, kad turėjo daug draugų, pinigų, buvo laimingas ir manė, kad narkotikai sustiprins jo laimę. Tik po 13 metų, nusiritęs tiek, kad viską, įskaitant šeimą, prarado, kad jau nebėra tokio blogo žodžio, kuris jam netiktų, susimąstė, kad gyvena tuščiai, kad liko vienas. Dievas buvo jo didžioji pagalba. Po reabilitacijos jis jau dvejus metus gyvena blaiviai.

Arvydas pradėjo paauglystėje. Nuo ketvirtos klasės jis vogė pinigus, bėgdavo iš pamokų, meluodavo, išsisukinėdavo nuo atsakomybės. Nuo trylikos metų pradėjo gerti, nuo šešiolikos  jau vartojo narkotikus. Susimąstė tik tada, kai jo brolis mirė perdozavęs narkotikų.  Pradėjo keistis įstojęs į Anoniminių narkomanų draugiją, 40 metų baigė dvyliktą klasę. 

Medeiniškiai sužinojo, kad narkomanams atsitiesti padedantys pirmosios Anoniminių narkomanų draugijos susirinkimai pradėti rengti 1953 m. Lietuvoje tokia draugija įsteigta tik prieš dešimt metų.

Dalyvavę Trakų policijos komisariato specialistė Oksana Klimaševska ir vyresnysis tyrėjas Jonas Banuškevičius papasakojo apie atsakomybę už kvaišalų vartojimą.

Namų rašinio konkurso nugalėtojus rinko visi mokyklos mokytojai. Jais tapo 9 kl. mokiniai Laura Kuchanauskaitė, Žana Ruseckaitė ir 7 kl. mokinys Artūras Palionis. Jie atstovaus mokyklai rajoninėje prevencinėje mokinių konferencijoje, kuri įvyks Trakų Švietimo centre gruodžio 8 d. Renginiui baigiantis, mokiniai apžiūrėjo prevencinį plakatą, kurį sukūrė vienuoliktokės Jovita Dovsevičiūtė, Greta Urbelionytė ir kiti JPR nariai – gniūžtiečiai.

 

Artūr Jaškul

Simonas Byčius         

Paluknio „Medeinos“ vid. m-klos 10 kl. mokiniai

Nuotraukose:

rašinius vertina mokytojai L. Maksimec, V. Dovydėnienė, L. Daugudienė, D. Kuchanauskas (Stanislovo Samosionoko nuotr.).

su klausytojais bendrauja policijos atstovai O. Klimaševska, J. Banuškevičius ir buvę narkomanai Edita, Arnoldas ir Arvydas (Artūro Jaškul nuotr.).

 

 

 

 

 

 

Titulinis