Titulinis

„Pavasario balsai“ Paluknyje

Lapkričio 14 d. Paluknyje apsilankė Lietuvių tautinis teatras „Želmuo“. Paluknio vidurinės mokyklos aktų salėje rodė muzikinį patriotinį spektaklį „Pavasario balsai“, kurio pažiūrėti susirinko abiejų Paluknio vidurinių mokyklų bendruomenės.

Pagrindinį, Maironio, vaidmenį atliko pats teatro „Želmuo“ įkūrėjas Egidijus Mažintas, Lietuvos edukologijos universiteto docentas daktaras. Nors visiems brangų poetą, kunigą Joną Mačiulį – Maironį, rodos, pažįstame nuo vaikystės, spektaklis „Pavasario balsai“ paryškino kūrėjo portretą – sužinojome, kad jis domėjosi lietuvių liaudies dainomis ir mėgo pats dainuoti, be to, vertino lietuvišką virtuvę, o buities darbus atlikti jam padėjo sesuo Marcelė.

Spektaklis „Pavasario balsai“ skirtas paminėti 150–ąsias Maironio gimimo metines, kartu jis papildė ir praturtino Paluknio „Medeinos“ vidurinėje mokykloje ta proga vykdomą projektą.

Sabina Kairevič, 11 kl.

Paluknio „Medeinos“ vidurinė mokykla