Titulinis

Diena, kai mokytojai tampa mokiniais

Spalio penktoji – Tarptautinė Mokytojo diena. Tą dieną tarsi aidu atsikartoja mažutis Rugsėjo pirmosios scenarijus: ryte į mokyklas pabyra tūkstančiai mokinių, nešini margomis gėlių puokštėmis, o po pietų pamačius minioje žmogų su glėbiu gėlių bus galima tiksliai atspėti jo profesiją.
„Noriu būti mokytoju“, - kadaise yra svajojęs beveik kiekvienas. Troškimas tapti mokytoju dažniausiai ateina iškart po to, kai ūgtelėjęs vaikas supranta, jog būti pardavėju – tai dar nereiškia turėti visus parduotuvės saldainius. Užtat būti mokytoju – vadinasi, turėti žinių, turėti Stebuklingąjį Raktelį į tokį viliojantį, įdomų ir nepaprastą mokslo bei žinių pasaulį.

Spalio 5 diena mūsų mokykloje buvo neeilinė. Tai diena, kai mokiniai galėjo atsidėkoti mokytojams. Išaušus šventiniam rytui, mokytojus, besirenkančius į mokyklą, pasitiko šventiškai papuošta mokykla: ant mokytojų kabinetų durų puikavosi sveikinimo žodžiai, o šalia bibliotekos buvo surengta dirbinių paroda „Tau, mokytojau”. Parodos iniciatorė technologijų mokytoja Vida Lapėnienė.

Šią dieną mokytojų vietas užėmė vienuoliktos ir dvyliktos klasės mokiniai. Jau prieš gerą savaitę mūsų mokyklos abiturientai ėmė rūpintis, kokios pamokos jų laukia per Mokytojo dieną, kai teks patiems laikinai tapti mokytojais. Ilgai reikėtų pasakoti, kaip kuriam iš jų sekėsi, bet svarbiausia, kad tvarka mokykloje nesugriuvo.

Šią šventinę dieną mokytojams dirbti nereikėjo, tačiau patys mokytis privalėjo. Tai buvo puiki proga mokytojams vėl pabūti mokinių kailyje, o vienuoliktokai ir dvyliktokai galėjo mėgautis mokytojų vaidmeniu. Vieniems mokiniams nauja patirtis patiko, jie gerai susidorojo su savo užduotimi, kiti suprato, kad mokytojų darbas sunkus ir jiems būtų netinkamas.

Per pirmąją pamoką buvo patikrintos mokytojų žinios. Stebėtina, jog  jie žinojo atsakymus į beveik visus klausimus. Gana gerai visiems mokytojams pavyko sukurti vienos raidės istoriją. Itin puikiais darbais nustebino matematikos mokytoja Natalija Pumputytė, tikybos mokytojas Arūnas Joknys, fizikos mokytojas Stanislovas Samosionokas ir geografijos mokytojas Robertas Šalna. Vėliau mokytojai galėjo tiesiog pasimėgauti gražia diena, pabendrauti su kolegomis, pasėdėti prie kavos puodelio ir pasivaišinti mokinių dovanotu tortu.

Po pirmos pamokos vyko Mokytojų dienos šventė, kurios metu mokytojams gražiausius sveikinimus skyrė muzikinio teatro studijos „Lašeliukai” nariai (vadovės Laima Samosionokienė, Neringa Krutikovienė, Elena Jakštienė) ir renginio organizatoriai - dvyliktokai (mokytoja Daiva Daukševičienė). Kiekvienam mokytojui dvyliktokai skyrė atitinkamą nominaciją ir įteikė po gėlės žiedą. Visus linksmai nuteikė mokyklos tėvų komiteto pirmininkė ponia Plepienė, kuri į šventę atvyko pavėlavusi. Jos personažą jau ne pirmą kartą įkūnijo dvyliktokė Greta Urbelionytė.

Taigi mokytojų dienos renginys visiems paliko puikų įspūdį ir sukėlė daug teigiamų emocijų. Svarbiausia, kad mokytojai liko sužavėti mokinių išradingumu ir dėkojo jiems už gražią šventinę programą bei vaišes.

Daiva Daukševičienė,

Paluknio „Medeinos” vidurinės mokyklos