Titulinis

Šeštadienis Paluknio „Medeinos“ mokykloje

 

Lapkričio 17 d.  Paluknio „Medeinos“ vidurinėje mokykloje buvo organizuotas renginys mokinių tėvams, kuriame dėmesys skirtas psichoaktyvių medžiagų  vartojimo prevencijai. Socialinės pedagogės Leonoros Daugudienės vadovaujami 8-10 kl. moksleiviai gražia, patrauklia ir jaudinančia gestų kalba (atliktas šokio judesio vaizdelis pagal tarptautinės prevencinės programos „Sniego gniūžtė“, angliškai „SNOWBALL“, programą), inscenizavo psichoaktyvių medžiagų blogybes, atsirandančias kiekvieno vartojančio kūne ir sieloje.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro vaikų skyriaus administratorė Marytė Morkūnienė diskusijoje su renginio dalyviais kalbėjo apie psichiką veikiančias medžiagas, tabaką, alkoholį, kofeiną, lakiąsias medžiagas, kurios veikia žmogaus psichiką, sutrikdo žmogaus elgesį, gali sukelti psichinę ir fizinę priklausomybę. Buvo aptarti ir rizikos veiksniai, lemiantys norą išbandyti psichiką veikiančias medžiagas, pasidalyta gyvenimiškais rūpesčiais, iškylančiais auklėjant ir bandant apsaugoti paauglius nuo įvairių blogybių. Marytė Morkūnienė kvietė tėvų ir mokyklos bendruomenes aktyviai dalyvauti jas vienijančioje veikloje praktiškai, darančioje įtaką kasdieniam vaikų gyvenimui.

Tą dieną prisiminta ir pirmosios pagalbos žinių reikšmė.  Trakų ir Paluknio visuomenės sveikatos specialistės paaiškino ir demonstravo kaip teikti pirmąją pagalbą nukentėjusiam. Klausytojai ne tik sulaukė išsamių atsakymų į pateiktus klausimus, bet ir patys aktyviai mokėsi ir  praktiškai bandė ant manekeno. Ypač aktyvūs buvo mokyklos direktorius Vytautas Gustas ir tėvelis Mečislovas Stankevič.

Antrojoje renginio dalyje dėmesys skirtas mokykloje diegiamai Olweus patyčių prevencijos programai. Visi kartu peržiūrėjo norvegų režisierės Marianne Svarstad filmo „Jie spardo tavo sielą“ ištrauką, aptarė filmo problematiką. Mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė 3-12 kl. auklėtojams išdalino rekomendacijas, kaip bendrauti su mokinių, patyrusių patyčias, organizavusių patyčias, mačiusių patyčias, tėvais.

 

 

                                                                            Vitalija Dovydėnienė

                                                                            Paluknio „Medeinos“ vidurinės mokyklos

                                                                            direktoriaus pavaduotoj augdymui

 

Nuotraukose:

Mokiniai atlieka Sniego gniūžties šokį

Medikės ruošiasi pratyboms ;

Klausytojų auditorija ;

M. Morkūnienė su V. Dovydėniene aptaria renginio eigą .