Titulinis

„Rašyti taisyklingai lietuviškai – garbinga!“ 2014

Vasario 21 dieną gražia švente Paluknio „Medeinos“ vidurinėje mokykloje minėjome Tarptautinę gimtosios kalbos dieną. Pirmoji šventės dalis – 5 – 8 kl. mokinių diktanto konkursas „Rašyti taisyklingai lietuviškai – garbinga!“, antroji dalis – koncertas, kuriame išvydome Trakų raj. Onuškio D. Malinausko vidurinės mokyklos literatūrinę - muzikinę kompoziciją „Vestuvės šiandien kaip ir vakar“, skirtą K. Donelaičio jubiliejiniams metams (vadovė – lietuvių kalbos vyr. mokytoja Daiva Žilionienė). Renginio vedėjos Gabija Mikulskaitė ir Agnieška Aliukonis (10 kl.) kalbėjo apie gimtosios kalbos grožį, svarbą, būtinybę ją išsaugoti. Jos akcentavo, jog kalbos gyvenimas yra panašus į žmogaus gyvenimą: kalba gyva, kol skamba mūsų lūpose, ji džiaugiasi, kai ją globojame, o kartais ir liūdi.

Šiemet konkurse dalyvavo raštingiausi 5-8 kl. mokiniai iš Trakų Vytauto Didžiojo ir Rūdiškių gimnazijos, Onuškio ir Paluknio „Medeinos“ vidurinių, Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos bei Vilniaus r. Juodšilių „Šilo” gimnazijos ir Varėnos r. Valkininkų vidurinės mokyklos. Iš viso diktanto konkurse dalyvavo 42 mokiniai. Diktantų tekstus ir nugalėtojų diplomus parengė Rasos Dikevičienės vadovaujamos Trakų švietimo pagalbos tarnybos darbuotoja Loreta Ruškevičiūtė, o mokinių parašytus diktantus vertino mokinius atlydėjusios lietuvių kalbos mokytojos.

Vertinimo komisijos narės, ištaisiusios mokinių darbus, pripažino, kad raštingiausi 5-6 klasių grupėje - Gabija Pundziūtė (Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija, mokytoja Nomeda Žygelienė), Marija Buivytė (Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija, mokytoja Lina Garčinskienė),  Saulė Paliulytė (Rūdiškių gimnazija, mokytoja Daiva Daukševičienė), Neitaras Švabauskas (Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija, mokytoja Nomeda Žygelienė), Miglė Šinkūnaitė (Onuškio Donato Malinausko vidurinė mokykla, mokytoja Nijolė Česnulevičienė), Laurynas Solovjovas (Varėnos r. Valkininkų vidurinė mokykla, mokytoja Aldona Japertienė); raštingiausi 7-8 kl. grupėje - Jelena Lapteva (Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija, mokytoja Angelė Bagdžiuvienė), Laima Jundulaitė (Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija, mokytoja Sigita Misevičienė), Justė Navickaitė (Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija, mokytoja Sigita Misevičienė), Vyliautas Paberžis (Vilniaus r. Juodšilių „Šilo“ gimnazija, mokytoja Lina Guobienė), Rugilė Šeštokaitė (Rūdiškių gimnazija, mokytoja Vita Patinskienė).

Vitalija Dovydėnienė, Paluknio „Medeinos“ vidurinės mokyklos mokytoja metodininkė ir vertinimo komisijos pirmininkė, apibendrino konkurso rezultatus. Ji pagyrė mokinių ir mokytojų įdėtas pastangas puoselėjant gimtąją kalbą, linkėjo mokiniams ateityje siekti dar geresnių raštingumo įgūdžių. Komisijos pirmininkė kartu su mokyklos direktoriumi Vytautu Gustu įteikė diplomus raštingiausiems mokiniams.

Besiskirstydami po renginio susimąstėme, kad Gimtosios kalbos diena yra puiki proga kiekvienam mūsų susirūpinti savo kalbos grožiu ir švara, kiekvienam prisidėti prie gimtosios kalbos puoselėjimo. Juk kalba - tai mūsų sielos veidrodis, nereikia jo bijoti ir dangstyti, tada ir sielos taps švaresnės...

Sveikiname visus Tarptautinės gimtosios kalbos dienos proga! Linkime, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir širdyse!

Daiva Daukševičienė,

Paluknio „Medeinos“   vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja

Nuotraukos:

nugalėtojų apdovanojimų akimirka;