Titulinis

Gegužės 2-oji mokykloje

2014 m. gegužės 2-osios labai laukėme. Tą dieną mokyklos „Sniego gniūžtės“ narius  aplankė ,,Snowball“ vadovas iš JAV Džekas Irvinas su draugu Stivu.

Mes ruošėmės susitikimui labai atsakingai. Šiais mokslo metais pradėjome vykdyti veiklas, kurias vykdo tik nedaugelis Lietuvos „Sniego gniūžtės“ skyrių. Tai programos „Snaigiukė“ ir „Snaigė“. „Snaigiukė“ - tai tarptautinės „Snowball“ prevencinės  programos variantas pradinukams, o „Snaigė“ - 5-7 klasių mokiniams. Programas „Snaigiukei“ ir „Snaigei“ rašė programų direktoriai L. Kuchanauskaitė (11 kl.), A. Aliukonis, G. Urbanavičius, S. Buinovskaitė (10 kl.). Apmokėme 48 jaunesniuosius mokinius. Iš jų išaugs būsimi „Sniego gniūžtės“ vadoviukai, dalyviai. Gytis Urbanavičius, vienas mokyklos SG vadovų, parodė svečiams, ką išmoko jo vadovaujami penktokai.

Svečiams papasakojome, kad turime daug naujų gniūžtiečių – Justę, Mindaugą, Olgą, Dovydą, Aurimą. Naujieji SG nariai parodė, kad jau moka šokti „Turnaround“ – gana sudėtingą prevencinį šokį, pasakojantį, kaip merginai pavyko atsikratyti kvaišalų.

Svečiai ne tik stebėjo. Džekas atvežė naujos metodikos, mokė dalyvius ir su jais žaidė.

Tą dieną mokykloje buvo švenčiama ir Motinos diena. Mokyklos fojė  visos klasės surengė sveikinimų mamoms parodą. Į jos atidarymą atvyko ne tik mokinių mamos, bet ir keletas tėvelių. Visi jie dalyvavo parodos atidaryme ir klausėsi angliškai tartų Džeko sveikinimų motinoms. Gaila, bet svečiai išvyko, nematę Motinos dienai skirto gražaus muzikinio teatro studijos „Lašeliukai“ ir merginų ansamblio koncerto. Tądien jie dar norėjo nuvažiuoti į Trakus ir pamatyti Trakų pilį.

Mokyklos bendruomenė tęsė šventę. Po koncerto vyko iškilmingas visuotinis mokinių tėvų susirinkimas, kurio metu mokyklos direktorius Vytautas Gustas bei jo pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė sveikino mamas, pasakojo apie naujausius mokinių pasiekimus ir mokytojų laimėjimus. Mokyklos gniūžtiečiai ir tėveliams sušoko „Turnaround“, parodė inscenizaciją „Nuolaidžiautojai“. Dieną baigėme socialinės pedagogės Leonoros Daugudienės (ji yra ir mokyklos SG vadovė) pranešimu apie mokinių sveikatos būklę šiais mokslo metais bei informacija apie  gegužės 4-11 dienomis įvyksiančią Veiksmo savaitę, skirtą mokinių su negale mokymo problemoms.

Socialinė pedagogė Leonora Daugudienė