Titulinis

Savaitė BE PATYČIŲ

2014-03-24 visoje Lietuvoje prasidėjo 5-oji „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“. Mūsų mokykla joje dalyvauti registravosi ketvirtąkart.

Pirmadienį, kovo 24-ąją, 1-12 klasių mokiniai rinkosi informacinių technologijų kabinete, kur direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė pasveikino ir priminė, kas yra, kaip pasireiškia patyčios, kokias pasekmes jos turi. Socialinė pedagogė Leonora Daugudienė trumpai apžvelgė mokykloje vykusias „Veiksmo savaites BE PATYČIŲ“, pažymėjo šiųmetinės  Savaitės prioritetus, pakvietė dalyvauti europiniame virtualiame „Didžiajame žygyje prieš patyčias“. Peržiūrėjome mokomąjį filmą ,,Kaip atpažinti patyčias“. Vėliau mokyklos ,,Sniego gniūžtės“ vadoviukai dešimtokai Svetlana, Lukas, Oskaras ir vienuoliktokas Gytis pradėjo vykdyti ,,Snaigės“ programą – „SG“ pristatė trisdešimt trims pradinių klasių mokiniams.Antradienį, kovo 25 d., Trakų švietimo pagalbos tarnybos PPS psichologė Rasa Ragažinskienė, padedama septintokių Gabrielės Lėliūtės, Lauros Boriševskytės ir aštuntokių Renaldos Čiupailaitės, Dorotos Mickevič, Evelinos Umeckos, Gabrielės Zubovič, vedė užsiėmimus 1-4 klasių mokiniams. 5-6 klasių mokiniai žiūrėjo Trakų PK Rūdiškių PN inspektorės Oksanos Klimaševskos atvežtą kino studijos „Čiobreliai“ filmą, skirtą patyčių prevencijai.

Trečiadienį 11-12 klasių mokiniai dalyvavo virtualiame Europos „Didžiajame žygyje prieš patyčias“ - anglų kalba pildė anketas, kuriose išreiškė savo nuomones apie vyraujančius gyventojų požiūrius į patyčias Lietuvoje ir apie tai, kas, respondentų manymu,  privalėtų prisiimti atsakomybę už jų plitimą. Kiekvienas galėjo pasirašyti virtualios Europos peticijos prieš patyčias plakate. Mokiniams padėjo anglų kalbos mokytoja Rūta Gustienė ir socialinė pedagogė Leonora Daugudienė. Abi jos taip pat užpildė virtualias anketas: mokytoja - anglų, socialinė pedagogė – prancūzų kalbomis. Klasių vadovai auklėtinius supažindino su Olweus mokinių apklausos apie patyčias Lietuvoje ir mūsų mokykloje 2013 m. rezultatais.

Kovo 26-ąją mokyklos  bendruomenė gilinosi į virtualių patyčių problemą. Mokytojas Dainius Kuchanauskas skaitė pranešimą ,,Patyčios elektroninėje erdvėje“, o dešimtokė Laura Kuchanauskaitė pristatė seminaro „Patyčios internetu“ įžvalgas. 8-12 klasių  mokiniai žiūrėjo JAV režisieriaus D. Švimerio dramą ,,Pasitikėjimas“ – 2010 m. sukurtą istoriją apie skaudžią mergaitės patirtį, įgytą dėl internetinės pažinties su vyriškiu.

Penktadienį, kovo 27-ąją, vykdėme akciją „Patyčioms – ne!”. Nuo pat ryto pagal direktoriaus pavaduotojos ugdymui Vitalijos Dovydėnienės sudarytą grafiką 1-12 klasių mokiniai klijavo plakatą – užrašą, skelbiantį antrąją (iš 4) Olweus programos taisyklę prieš patyčias: „Mes stengsimės padėti tiems, iš kurių tyčiojamasi“. Dailės mokytoja Goda Gujienė iš anksto nupiešė raidžių kontūrus, tad plakato užrašas po truputį pražydo gėlėmis, juostelėmis, spalvingais rutuliukais. Labai gražios buvo pradinukų, septintokų klijuotos raidės, nustebino dvyliktoko  Mariaus Juškėno estetika. Vėliau skubėjome į kiemą fotografuotis su didžiuliu plakatu.

Pasibaigus akcijai, plakatą pasidėjome šalia pirmojo, pernai klijuoto su pirmąja  taisykle prieš patyčias. Kitąmet klijuosime trečiąją Olweus programos taisyklę ir, neabejojame, kad  tuomet jau būsime sertifikuota Olweus vardo mokykla.

Leonora Daugudienė, Paluknio „Medeinos“

vidurinės mokyklos socialinė pedagogė