Titulinis

PASAULINĖS AIDS DIENOS MINĖJIMAS MŪSŲ MOKYKLOJE

Pasaulio sveikatos organizacija 1988 m. gruodžio 1- ąją dieną paskelbė kovos su AIDS diena. Lietuvoje ši diena minima nuo 1991-ųjų metų, siekiant padidinti visuomenės informuotumą apie ŽIV/AIDS. Šios dienos simbolis – raudonas kaspinėlis, kuris segimas norint pagerbti mirusius nuo AIDS.

AIDS tema yra aktuali visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje. Mokiniai mažai žino apie šią ligą. Dažnai informacija yra netiksli, nepilna, todėl neįvertinama esama situacija ir ligos grėsmė.

Minint Pasaulinę AIDS dieną, mūsų mokykloje buvo organizuota paskaita „AIDS – GRĖSMĖ ŠALIA MŪSŲ”, skirta 10 - 12 klasių mokiniams. Į svečius buvo atvykęs Paluknio ambulatorijos vyriausiasis gydytojas Nikolajus Kazancevas. Paskaitos tikslas: supažindinti mokinius su AIDS problema, užsikrėtimo ir apsisaugojimo būdais, o taip pat ugdyti toleranciją sergantiems šia liga.

Lektorius labai įdomiai ir įtaigiai pasakojo mokiniams apie klastingos ligos eigą, ŽIV užsikrėtimo kelius bei apsisaugojimo būdus. Paskaitoje buvo pateikta ŽIV infekcijos atvejų statistika. Mokiniai noriai pasidalijo savo žiniomis, domėjosi kitomis lytiniu keliu plintančiomis ligomis, jų simptomais bei užsikrėtimo būdais. Po gydytojo paskaitos diskusijas  kabinetuose su mokiniais tęsė rusų kalbos mokytojos Natalija Mikulskienė, Vaclava Klejevskaja, lietuvių kalbos mokytoja Daiva Daukševičienė.

Pasauline kovos su AIDS diena norima priminti pasauliui, kad patys žmonės gali apsisaugoti nuo ŽIV infekcijos ir mirties nuo AIDS tikrindamiesi kraują, naudodamiesi apsaugos priemonėmis lytinių santykių metu ir nuolat primindami savo artimiesiems apie AIDS grėsmę.

Daiva Daukševičienė, lietuvių kalbos mokytoja