Titulinis

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Paluknio bibliotekoje

2013 m. lapkričio 11 d., pirmadienį, Lietuvoje prasidėjo šešioliktoji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, skatinanti puoselėti skaitymą balsu, šiaurietiškas pasakojimo tradicijas ir literatūrą.  Kai į mūsų šalį ateina tamsiausias laikas, uždegame žvakes ir skaitome knygą. Tokia pagrindinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitės mintis.

Paluknio  bibliotekos vedėjos  Danutės Nekulsian iniciatyva Paluknio „Medeinos“ vidurinės mokyklos ketvirtokai su mokytoja L. Samosionokiene buvo pakviesti popietę praleisti bibliotekoje skaitant Šiaurės šalių skaitinius. Šis renginys suteikė progos vaikams susipažinti su Šiaurės šalių literatūros paslaptingu pasakų pasauliu, kvietė susiburti drauge ir persikelti į knygų pasaulį. Bibliotekininkė  pristatė šių metų šviesos ir žodžio šventės plakato turinį, supažindino su Šiaurės šalių tapyba, pristatė bibliotekoje esančias Šiaurės šalių knygas.

O ketvirtokai  į biblioteką atėjo atlikę „namų darbus“- sužinoję  patys daug  apie Grenlandiją. Vaikai jau buvo susipažinę su  Grenlandijos kraštovaizdžiu, sžinojo, kad Grenlandija yra didžiausia pasaulio sala, kad Grenlandijos sostinė Nukas ir,  kad, 80% salos padengta ledu, nors šį ledo skydą stipriai tirpdo visuotinis atšilimas.

Susėdę ratu bibliotekoje ketvirtokai vienas po kito garsiai skaitė iš Grenlandijos kilusios rašytojos Lanos Hansen  knygos „Sila. Istorija apie klimato kaitą“  ištrauką. Vieni kitų pradinukai klausėsi be galo susikaupę. Patiko pagrindinio veikėjo Tulugako, turinčio apsaugoti gamtą nuo taršos kelionė per sapnų ir fantazijos tolius. Pasibaigus Tulugako istorijai, vaikai patys diskutavo, kaip jie saugo gamtą, kaip rūšiuodami  atliekas patys dalyvauja projekte „Rūšiuok –aplinką tausok“ ir kokią naudą duoda rūšiavimas.  Pasibaigus trumpoms diskusijoms apie papasakotą klimato kaitos istoriją, vaikai dar aktyviau teigė savo namuose ir mokykloje rūšiuosiantys atliekas ir taip saugosiantys gamtą.

Pasibaigus renginiui vaikai vaišinosi bibliotekininkės keptais skanumynais. Pasiėmę iš bibliotekos  po Šiaurės šalių rašytojų knygą,  skaitinius tamsiais rudens vakarais skaitys jau namuose. Atsisveikinę su biblioteka ketvirtokai laukia kito susitikimo jau kitame bibliotekos organizuojamame renginyje.

Trakų r. Paluknio „Medeinos“ vidurinės mokyklos

pradinių klasių vyr. mokytoja