Titulinis

Paluknyje – Dailyraščio diena

„Medeinos“ vidurinės mokyklos iniciatyva vasario 4-oji Paluknyje tapo Dailyraščio diena – pirmajame nuotoliniame nacionalinio Vinco Kudirkos dailyraščio konkurso „Rašom!“ etape gražiai rašyti ranka bandė net 100 palukniečių. Tai abiejų mokyklų bendruomenių atstovai, seniūnijos darbuotojos, pavieniai kaimo gyventojai. Jauniausių dalyvių – 3–6 klasių moksleivių – buvo 36, 7–12 klasių moksleivių – 41, suaugusiųjų – 23. Visi stengėsi rašyti taisyklingai, aiškiai ir estetiškai. Pradinių klasių ir lietuvių kalbos mokytojos patikrino, ar darbai parašyti laikantis konkurso reikalavimų. Dalis darbų reikalavimų neatitiko, tad Lietuvių kalbos instituto Lituanistikos židiniui jų išsiųsta mažiau nei rašyta - 85. Kaip ir ankstesniais metais, dailyraščio konkurso vertinimo komisija į antrąjį etapą atrinks tik po 10 geriausių kiekvienos dalyvių amžiaus grupės (3–6 klasių moksleivių, 7–12 klasių moksleivių ir suaugusiųjų) darbų.

Įdomu tai, kad 2011 m. pirmajame konkurso ture organizatoriams buvo nusiųsta daugiau nei 11 300  perrašytų tekstų, o 2012 m. - daugiau kaip 8 400 darbų iš įvairiausių Lietuvos vietų bei užsienyje gyvenančių lietuvių. 2011 m. konkurse dalyvavo tik moterys, vyriausiajai buvo 83 metai. Aktyviausia konkurso bendruomenė 2012 m. – Vilniaus Žemynos gimnazija, pateikusi 500 darbų.

Praėjusiais metais palukniečiai taip pat dalyvavo konkurse „Rašom!“. Nors tarp geriausiųjų nepateko, džiaugėsi galėję aktyviai dalyvauti ir pabandę įrodyti, kad gražiai rašyti ranka ne mažiau svarbu nei mokėti naudotis kompiuteriais ar išmaniaisiais telefonais.

Vitalija Dovydėnienė

Nuotraukose:

Dailyraštis 4 – „Kad tik nesuklystume...“ (pirmame plane L. Kuchanauskaitė ir S. Buinovskaitė) - A. Joknio nuotrauka;

Dailyraštis 2 – darbus peržiūri kalbininkės R. Gustienė, D. Daukševičienė, V. Dovydėnienė, E. Solovjova (A. Joknio nuotrauka);