Titulinis

Mokytojai Prezidento ir Valdovų rūmuose

Spalio 26 dieną grupė mūsų mokyklos mokytojų dalyvavo RLMS (Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos) organizuotose ekskursijose po Prezidento ir Valdovų rūmus.

Prezidento rūmuose išgirdome šio svarbaus mūsų valstybės pastato istoriją, kurios pradžia - daugiau nei prieš 600 metų rašytas dokumentas (Didžiojo Kunigaikščio Jogailos 1387 m. vasario 17 d. privilegija). Pamatėme Valstybės apdovanojimų - Respublikos Prezidento dekretu skiriamų ordinų, medalių ir kitų pasižymėjimo ženklų – kolekciją, apžiūrėjome tam tikrą paskirtį turinčias rūmų sales, šį tą naujo sužinojome apie Lietuvos Respublikos Prezidento funkcijas bei protokolo ir etiketo taisykles prezidentūroje.

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose apžiūrėjome dvi nuolatines ekspozicijas, atspindinčias istorinės rezidencijos funkcijas: istorinės ir architektūrinės raidos ekspoziciją bei atkurtų istorinių reprezentacinių interjerų ekspoziciją (reprezentacinės menės su atkurtais istoriniais vėlyvosios gotikos, renesanso ir ankstyvojo baroko reprezentaciniais interjerais, speciali lobyno salė).

Valdovų rūmuose išvydome ir vieną ypatingą eksponatą – rugsėjo mėnesį iš Sankt Peterburgo valstybinio Ermitažo muziejaus pristatytą unikalią Jadvygos Jogailaitės brangenybių skrynutę. Skrynutė apdrausta 2,5 milijono eurų, nes papuošta beveik 200 unikalių papuošalų, brangenybių, sukurtų XV-XVI a., ir laikoma išskirtiniu Renesanso epochos auksakalystės šedevru.

Vitalija Dovydėnienė