Titulinis

Išvyka į Taikomosios dailės muziejų

Spalio 15 d. į Taikomosios dailės muziejų Vilniuje su mokytojomis Goda Gujiene ir Vida Lapėniene išvyko 6 – 10 kl. moksleivės. Apžiūrėta paroda iš žymaus mados istoriko Aleksandro Vasiljevo kolekcijos „Du mados šimtmečiai“ ir dalyvauta edukacinėje programoje „Įstabieji Rytai“.

Sužinota, kad secesija – tai art noveau, belle epoque, jugendstil, arba moderno, atmaina, susiformavusi Austrijoje. Šis stilius Europoje įsigalėjo XIX a. devintajame dešimtmetyje ir vyravo iki XX a. pradžios. Jam būdingi grakštūs gamtą atkartojantys motyvai, stilizuotos augmenijos (ypač vandens augalų) formos, dinamiškų linijų žaismas, irisų motyvai. Tai gracingas ir švelnus stilius. Jo įtaka pasireiškė architektūroje, grafikoje, juvelyrikoje ir madoje. Į korsetus įspraustos moterys turėjo panašėti į irisą ar priminti S raidę. Jos dėvėjo švelnių pastelinių tonų suknias, gausiai dekoruotas trapiais nėriniais, taip pat buvo charakteringos vadinamosios „gode“ rankovės bei perregimi audiniai. Parodoje sužavėjo ne tik damų drabužiai, bet ir aksesuarai: masyvios plunksnomis nusagstytos skrybėlės, įvairios raitytų ornamentų sagės, šokių užrašų knygutės, vėduoklės, piniginės, pirštinaitės bei skėčiai – visa turėjo savo paskirtį.

 Apžiūrėjus parodą dalyvauta muziejaus edukacinėje programoje. Dailininkė - muziejaus darbuotoja - pamokino sukurti secesijos laikų vėduoklę. Pasak gidės, gestikuliuodamos vėduoklės pagalba damos baliuose siųsdavo ženklus kavalieriams. Kadangi secesijos laikotarpiu buvo labai žavimasi Rytais, tai vėduokles dekoravome rytietiškais motyvais.

Paroda bei edukacinė programa patiko – puikiai ir įdomiai praleidome laiką!

 Dailės mokytoja Goda Gujienė